uitgever van Russische publiekstijdschriften Independent Media. 4 Een anonieme gever schenkt anderhalf miljoen gulden voor de hoognodige restauratie van de toren van de Grote kerk. Totaal gaat het werk 5,5 miljoen kosten. 5 Burgemeester jaap pop leidt met het bedienen van een trip- stampmachine de herinrichting van de Grote Markt in. Er ligt een plan om woningen te bouwen binnen de monumen tale voormalige huishoudschool uit 1934 van architect d. greiner aan de Voorhelmstraat. Thans wordt het gebouw ge bruikt door een 40-tal kunstenaars. Zij zijn bezorgd voor hun -253- ateliers. Het Islamitisch grafveld op de Noorderbegraafplaats is officieel geopend. Een kompas waarop met viltstift 'Mekka' is ingegrift wijst de richting waarheen het hoofd van de overleden gelovige gericht moet worden. 6 Honderd uur onbetaalde arbeid legt de rechter op aan twee Hoofddorpers die demonstratief de Hitlergroet hadden gebracht en kreten als Sieg Heil, Kankerzwarten en Gore Joden hadden gebrald. 9 Uit onvrede met de 'regentenmentaliteit' van de vvD-gemeente- raadsfractie heeft in Bloemendaal zich Liberaal Bloemendaal gemeld voor de raadsverkiezingen in maart. Een Heemsteedse automobiliste is betrapt op een record- alcoholpromillage van 3.15. Toen haar man haar op het politiebu reau kwam halen werd hij ook geverbaliseerd wegens een promillage van 0,88. 10 De regionale huisartsenvereniging rhv bepleit een fusie van Kennemer Gasthuis en Spaarne Ziekenhuis met één grote vesti ging in Schalkwijk met 500 bedden en twee locaties in Noord en Hoofddorp van ieder 250 bedden. 11 Regulering van de verkoop van XTC-pillen zou nuttig zijn om de vervuiling van de markt tegen te gaan. Dat vinden zowel wethou der M. de vries als de Brijderstichting, in aansluiting op het standpunt van het gemeentebestuur van Amsterdam. Burgemees ter jaap pop deelt die mening niet. 12 Volgend jaar moet het Crisiscentrum aan de Schotersingel dicht omdat het Psychiatrisch Centrum Vogelenzang de geldkraan sluit. Er is 1,2 miljoen gulden nodig om het centrum draaiend te houden. Teyler toont twintig tekeningen van Rembrandt uit de befaamde Parijse Collectie-Lugt. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 253