15 Het Haarlems Dagblad kent twee architectuurprijzen toe. De jury koos voor de uitbreiding van het Teylermuseum naar ont werp van hubert jan HENKET. De lezers van de krant kenden hun prijs toe aan architect herman zeinstra voor De Jonge Oli fant aan het Spaarne. 16 Bisschop bomers wijt de geloofscrisis in de Nederlandse kerk provincie aan maatschappelijke factoren maar ook aan binnen kerkelijke verwarring over de besluiten van het Tweede Vaticaanse Concilie. Die opvatting schaadt de dialoog binnen de kerk, zeggen de woordvoerders van de progressieve Acht Mei- Beweging. 18 Wethouder mevrouw mous verlaat Heemstede wegens benoe ming tot hoofd van het D'66-secretariaat. 19 Uitgeverij Gottmer/Becht wil een 'Muggenreeks' gaan uitgeven: literaire uitgaven over Zuid Kennemerland. Contracten zijn gete kend met de auteurs j. bernlef, geerten meijsing, kester FRERIKS en LOUIS FERRON. 20 Op korte termijn zal Haarlem als eerste in het land een 'digitale regio' gaan vormen. PPT-Telecom en Kabel Haarlem zullen de aanloopkosten van 1,5 miljoen gulden dragen. Het zal beginnen met een digitaal 'schoolplein' voor de scholen van voortgezet onderwijs. 23 Officier van Justitie mevr. mr. h. beune verwijt het Psychiatrisch Centrum Vogelenzang te weinig alert te zijn geweest op seksueel misbruik van en door patiënten. Tegen twee mannelijke verdach ten werd respectievelijk 27 en 21 maanden cel geëist. 27 Figee-ex-directeur w.c. hammink is ten onrechte in 1994 ontsla gen, hem komt een schadevergoeding van een half miljoen gul den toe, beslist de Haarlemse rechtbank. De nieuwe eigenaren willen de fabriek van hijswerktuigen, die 160 jaar aan het Spaarne gevestigd is geweest, verplaatsen naar een lokatie met dieper vaarwater. 29 De oudejaars-oliebollen uit de kraam van henk brouwer in de Grote Houtstraat deugen niet, meldt het landelijke Algemeen Dagblad. Onzin zegt brouwer, ze gaan uit van verkeerde opvat tingen over oliebol-kwaliteit. 30 Enkele zeehonden zijn aangespoeld aan het strand van Bloe- mendaal aan zee. Een jong was dood, een manlijk dier is ernstig ziek naar de zeehondencrèche in Pieterburen overgebracht en de moeder van het jong verdween weer in zee. 31 Samenwerking van de sociaal rechercheurs van Haarlem met de Haerlem Jaarboek 1997

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 254