Ten geleide Haarlem is terecht veel geprezen. Haerlem-prijswinnaar Hans van de Venne ontdekte zelfs sporen van een lofdicht op Haarlem in het Grieks. Een enkel Grieks citaat wordt in zijn artikel niet geschuwd, maar alle pas sages, zowel in het Latijn als het Grieks, zijn vertaald. De ontwikkelingen in het Raaksgebied zijn bijzonder actueel. Daar staat ook het gebouw van de voormalige HBS-b, dat zowel uit- als inwendig nog vele sporen van zijn glorietijd als hbs draagt. Wim de Wagt gaat in op ver leden en heden van het gebouw, terwijl Florence Koorn de herinneringen van een aantal oud-leerlingen uit de jaren dertig en veertig tot een artikel redigeerde. Verder een bijdrage van Henri Spijkerman over het ontstaan van Tuin dorp in het Ramplaankwartier, een studie over het Haarlemse agentschap van de Nederlandsche Bank van M.M.G. Fase en J. Mooij en in de rubriek tijdgenoten dit keer drie Drentse 'podagristen', gepresenteerd door Nop Maas. Dit jaarboek is het laatste waaraan redactielid W. Helversteijn mee werkte; na zo'n 25 jaar trouwe dienst besloot hij te stoppen. De kroniek is nog tot juni door hem gemaakt, gelukkig vond de redactie Kees Sipkes be reid de kroniek voort te zetten. Ook is dit het laatste jaarboek dat F.W.J. Koorn als redactiesecretaris heeft begeleid. Zij wordt opgevolgd door M.L. Pop-Jansen, maar blijft zelf wel redactielid. Bijdragen voor het volgende Jaarboek, bij voorkeur op diskette in wp 5.1, ziet de redactie met belangstelling tegemoet. Zij moeten uiterlijk 15 oktober 1998 in bezit zijn van de redactiesecretaris, p/a Archiefdienst voor Kenne- merland, Jansstraat 40, 2011 rx Haarlem, tel. 023-51x3311/5283000. W. Helversteijn F.W.J. Koorn/M.L. Pop-Jansen, redactiesecretaris K.C. Schuyt B.C. Sliggers H. Spijkerman A.G. van der Steur C. van Steijnen L.J.H. Vroom DE REDACTIE

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 7