Kapiteel van een van de zuilen, (foto Jos Fielmich, gemeente Haarlem, 1996) Een bijzonder aantrekkelijk element vormen de in de tussenwanden van het hoofdtrappenhuis uitgespaarde openingen, die bijdragen aan het ruim telijke karakter van het trappenhuis. De flauwe bogen zijn versierd met bruin geglazuurde stenen en steunen op zandstenen consoles. Verder is onder de raampartij op het eerste bordes van het trappenhuis een zandste nen, gebeeldhouwde rand aangebracht met plantaardige motieven. De bruin geglazuurde stenen keren terug in de muurdammen. De ramen zijn van glas-in-lood. De hand van de architect heeft zich werkelijk overal mee bemoeid. Ein deloos zijn de versieringen, en toch is er geen sprake van overdaad. Ieder detail past in het geheel, de veelheid aan kleuren, vormen en materialen is in evenwicht. De vloeren van hal, gangen en trapbordessen zijn belegd met roodbruine en okergele tegels in rechthoekige vlakken en ruitvormige patronen. De wanden van de hal hebben deels een lambrizering van grote, wit geglazuurde stenen, deels biezen van bruin geglazuurde stenen. Om ver wondingen bij stoten te vermijden zijn de hoeken van de wanden afgerond. De ramen in de gangen hebben dorpels van geglazuurde stenen. De bruin geglazuurde stenen die we al eerder zagen duiken weer op in de gemetselde bogen in de hal en ook in de gangen. De wanden van de hal worden geleed door pilasters met geprofileerde, zandstenen consoles (ondersteunende stukken). De bogen in de gangen steunen ook op pilasters met consoles, die met elkaar voor een opvallende ruimtelijke geleding zorgen. WIM DE WAGT

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1997 | | pagina 93