i ^IfS; fj. Grote Houtstraat 176 na de Grote Houtstraat 176 interieur restauratie ratie. Thans is in het pand een kantoor gevestigd. Hierbij zijn oorspronkelij ke monumentale onderdelen in het interieur weer in oude luister hersteld. Ook is het pand in technisch opzicht weer in goede staat gebracht. Het verlies van de oorspronkelijke functie van een gebouw geeft, zeker als dit een beschermd monument betreft en ook nog een kerkgebouw is, onze kerheid over het behoud van de aanwezige monumentale waarden. Ramp zalige beelden van kerkgebouwen waarin supermarkten of tapijthallen zijn gevestigd doemen op, eventuele sloop ligt op de loer. Daarom heeft het bureau monumentenbeleid bij voorbaat de hele kerk gedocumenteerd. Bij de Heilig Hartkerk is het gelukkig anders gelopen. De samenwerking van alle bij deze kerk betrokken partijen (eigenaar, architect en overheden) heeft een uniek resultaat opgeleverd. Openheid en respect voor eikaars standpunt is de sleutel geweest tot de oplossing. Van een maximaal model waarin in eerste instantie 100 studenten eenheden waren gedacht is men uiteindelijk gekomen tot een optimaal model met 61 eenheden. De eerste travee van de kerk is in zijn geheel behouden gebleven en geeft een duide lijk beeld van de oorspronkelijke indeling van de kerk. De brede gang op de begane grond die leidt naar het gehandhaafde koor versterkt dit ruimtelijk KLEVERPARKWEG 15 (HEILIG HARTKERK) ING. A.J. KRUIJER

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 185