Beide panden zijn met elkaar verbonden maar hebben afzonderlijke adres sen. De restauratie betrof met name het pand Hoogstraat 2. De in slechte staat verkerende kap is hersteld (nieuwe pannen, dakbeschot, etc.) en door het maken van een trap beter toegankelijk gemaakt. Daarnaast is de vanaf de Melkbrug prominent zichtbare steile tuitgevel opnieuw gepleisterd. Aan dit pand dat al een paar jaar leeg stond was al geruime tijd geen onder houd gepleegd; het verkeerde dan ook in slechte staat. Het gebouw stond bij het bureau bekend als het 'Pur-schuim' pand. Deze naam had het ver worven omdat de gaten tussen de dakpannen van de kennelijk niet bescho ten kap van binnen uit dichtgespoten waren met dit wondermiddel, het geen van buitenaf duidelijk zichtbaar was! Na de restauratie bevat dit pand twee ruime op een unieke lokatie gelegen appartementen. De eigenaar wilde ter verbetering van zijn pand de kap aanpakken. Hoe noodzakelijk dit was bleek bij inspectie ter plekke. Werkzaamheden zijn uitgevoerd aan het herstel van de dakconstructie. Daarnaast zijn nieuwe dakpannen aangebracht en is het bijbehorend lood- en zinkwerk verricht. Ook hier zijn met behulp van de mogelijkheden van het project Wonen Boven Winkels een zestal woningen gemaakt. Uiteraard is daarbij het casco hersteld. Hierbij zijn op de begane grond sporen van een houtskelet ontdekt. Haerlem Jaarboek 1998 SPAARNE 37 HOOGSTRAAT 2 SPAARNE 6l TURFMARKT 2 ZIJLSTRAAT 83 - (85)

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 192