Na de algemene ledenvergadering op 23 juni werd door W. van Anrooy uitleg gegeven in de Gravenzaal over de Haarlemse gravenportretten. Een extra lezing bracht ons op 12 september naar het Frans Halsmuseum naar aanleiding van de tentoonstelling '81 tronies ontdekt en gerestau reerd'. De winnaar van de Haerlemprijs Hans van der Venne onderhield ons op 22 september in de aula van het Stedelijk Gymnasium over de Haarlemse rector, Cornelis Schonaeus. De herdenking van Maerten van Heemskerck bracht op 29 september een lezing over hem door de burgemeester van Heemskerk, mr W.J. -I95~ Hoobroekx. Tens lotte was het gereed komen van het boek 'Van oude nijverheid naar nieuwe zakelijkheid' aanleiding voor een lezing door Marcel Bulte op 16 november over de Haarlemse ondernemingen. Contacten met anderen Het jaarlijkse overleg met vertegenwoordigers van de wijkraden en met bestuursleden van de andere Haarlemse organisaties werd voortgezet. Bo vendien was er voor het eerst overleg met onze zusterverenigingen uit de omliggende gemeenten. Veranderingen in de stad Het beroep dat onze vereniging met anderen bij de Raad van State had in gesteld tegen het raadsbesluit betreffende de bebouwing van de Appelaar resulteerde in een voorlopige schorsing van de bouw. De nieuwe gemeente raad trok vervolgens het bouwplan in en de voorzitter werd betrokken bij de gedachtenwisseling over de nieuwe plannen. Overeenkomstig de ledenenquête van 1992 sprak het bestuur zich uit voor het opvoeren van het Frederikspark op de Monumentenlijst en tegen de nieuwe daar geplande bebouwing. Voor de bebouwing van het Raaksgebied koos het bestuur voor de va riant Recreatief Raak(s), maar de gemeenteraad koos voor De Salon en de Stadshoven. In een door het Haarlems Dagblad gehouden enquête waar aan ruim 300 mensen deelnamen gaf de meerderheid daarvan de voorkeur aan Hof lijk Haarlem. De vereniging heeft voor de Raaksplannen een eigen projectleider aangezocht die de plannen op de voet volgt. Hetzelfde gebeurt met de Zuid-Tangent en de herontwikkeling van Schalkwijk. Het standpunt van het bestuur betreffende nieuwbouw in de oude stads kern en herbouw van oude maar verdwenen panden werd nog eens gepu bliceerd in de Nieuwsbrief. VERENIGING 'HAERLEM'

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 195