Haerlemprijs De Haerlemprijs voor 1997 werd dit jaar toegekend aan Hans van der Venne uit Venray voor zijn studie over de toneelschrijver Cornelis Schonaeus, die tevens rector van de Grote Latijnse School te Haarlem was. Er waren 4 inzendingen voor deze prijs, die ook dit jaar werd mogelijk ge maakt door het Ir. F.E.D. Enschedé Fonds. Stichting geveltekens -196- Het afgelopen jaar is een nieuwe secretaris, Esther Ras, tot het bestuur toe getreden. Nu het bestuur weer compleet zal het zich weer actief kunnen inzetten voor het restaureren en conserveren van geveltekens in Haarlem. Nu de twee gevelstenen 'het Scheepje' en 'de Korendrager' zijn gerestau reerd en gepolychromeerd, heeft de stichting gedurende het jaar gewerkt aan het terugplaatsen van de stenen in het pand op de Houtmarkt. De gegevens van de inventarisatietocht van geveltekens in Haarlem die in 1997 werd georganiseerd zijn compleet uitgewerkt en voorzien van foto's. Na afronding van deze verwerking zijn er in totaal ongeveer 500 gevels tenen en tekens gedocumenteerd. Er is overleg geweest met het Frans Halsmuseum over de gevelstenen die daar in de kelder liggen opgeslagen. Deze zullen binnenkort in het museum weer voor het publiek te bezichtigen zijn. Daarnaast is er regelmatig overleg geweest over gevelstenen die in aan merking komen voor restauratie al dan niet in samenwerking met monu mentenzorg en particulieren. Werkgroep Gebouw en Omgeving April 1998 is met het bestuur van de Vereniging Haerlem gesproken over de relatie met de werkgroep Gebouw en Omgeving. Eind 1998 is meer duide lijkheid hierin gekomen. Individuele leden van de werkgroep volgen de nieuwbouwprojecten in en om de stad. Na overleg met de groep wordt er een advies op papier aan het bestuur gegeven. De werkgroep wordt in het bestuur vertegenwoordigd. Tot 1998 had Bart Uittenhout deze taak. Om persoonlijke redenen heeft hij zijn lidmaatschap van de werkgroep opge zegd. Nanette van Goor is gevraagd lid en tevens voorzitter te worden van de werkgroep. Zij heeft hierin inmiddels toegestemd. Zij zal ook de werk groep in het bestuur vertegenwoordigen. Op 4 april heeft de werkgroep een geslaagde excursie gemaakt naar Amersfoort. We hebben daar kunnen zien hoe een gemeente om kan gaan met een historische binnenstad. Haerlem Jaarboek 1998

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 196