Historische Werkgroep Vereniging 'Haerlem' Het jaar 1998 was een jubileumjaar voor de leden van de Historische Werk- -201- groep. Begin november werd het 25-jarig jubileum gevierd. Tijdens een fees telijke bijeenkomst werd herdacht dat in 1973 een aantal leden van de Ver eniging Haerlem een nieuwe afdeling binnen de vereniging had opgericht die ze begin 1974 de naam 'Historische Werkgroep Haerlem' meegaven. Voor meer details over de oprichtingsactiviteiten en de werkzaamheden in het eerste jaar wordt verwezen naar het verslag van de werkgroep in het Haerlem Jaarboek 1974 blz. 29 e.v. Tijdens de bijeenkomst van november 1998 belichtte Wim Post de ont wikkeling van de werkgroep. Hij memoreerde onder andere de verschillen de voorzitters die de groep hebben geleid. Ook bij de ommezwaai van ar cheologisch naar historisch onderzoek werd stilgestaan alsmede bij de vele publicaties die leden van de werkgroep gezamenlijk hebben geproduceerd. Op 1 januari 1999 telde de werkgroep 16 leden, hetgeen ten opzichte van het jaar daarvoor een groei betekende van twee leden. De leden van de groep hebben in 1998 hoofdzakelijk vergaderd op de zolder van de Hoofd wacht en soms ten behoeve van enkele projecten bij een van de leden thuis. Aan de volgende gemeenschappelijke historische projecten is in 1998 gewerkt: - Het project 'Grote Raad van Mechelen' onder leiding van prof. dr. J.Th. de Smidt (coördinatrice mevrouw A.E.C. Lindijer). - Het project 'Vincentiusvereniging Haarlem' (coördinatrice mevrouw N. Vogelzang). In 1999 verschijnt een publicatie daarover. - Het project over het Haarlemse bedrijfsleven (coördinator de heer M.A. Bulte). Zie hieronder meer. - Het project 'Haarlem in de Eerste Wereldoorlog' (coördinator de heer A.D.J. Neeven). - Het project 'Personele Quotisatie van 1742 (coördinator begin 1998 R. van Driel en vanaf medio 1998 de heer H. Ahles). - Een project over Haarlemse, Bloemendaalse, Heemsteedse en Benne- broekse bloembollenbedrijven en families (coördinatoren de heer M.A. Bulte en de heer W.E. Post). MARCEL A. BULTE

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 201