Albert de Klerk 4 oktober 1917-2 december 1998 In de vroege ochtend van 2 december 1998 overleed Albert de Klerk, oud- stadsorganist van de Grote- of St. Bavokerk te Haarlem. Een en tachtig jaar oud is hij geworden, maar een musicus in ruste was hij allerminst. In 1982 ging hij, 65 jaar oud, als stadsorganist met pensioen. Een gemeente ambtenaar, ook een musicerende, stopt nu eenmaal op die leeftijd. Maar tot aan zijn dood bleef hij actief als organist van de St. Josephkerk in de Jans straat. In 1934 volgde hij Hendrik Andriessen op in deze functie; hij was toen nauwelijks zeventien jaar oud. Albert de Klerk was het vijfenzestigste jaar van zijn verbintenis met de St. Josephkerk ingegaan. De beroerte waaraan hij zou overlijden trof hem op vrijdagmiddag 27 november nadat hij in de Joseph gestudeerd had voor de muzikale stilte van zondag 29 november. In zo'n muzikale stilte musiceert een solist met begeleiding van de organist. Zondag 29 november zou bas-bariton Wout Oosterkamp zijn medewerking verlenen. Voor januari hadden Wout Oos terkamp en Albert de Klerk nog een cd opname gepland. Die zondag was de eerste zondag van de Advent en daarmee tegelijk de eerste zondag van het nieuwe liturgisch jaar. Opvallend dat Alberts kerkmuzikale activiteiten net voor dat nieuwe jaar een einde namen. In de St. Josephkerk had Albert de Klerk 'levenslang'. Hij was er gedoopt en getrouwd en hij werd er op 7 december uitgedragen. Als koorknaap had hij er gezongen onder leiding van zijn vader Jos de Klerk die er koordirigent NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 211