psalm of volkslied speelde altijd de souplesse van het Gregoriaans een on miskenbare rol. Veel Haarlemse muziekliefhebbers missen Albert de Klerk en gedenken hem in grote dankbaarheid. Tegelijk denken ze aan zijn echtgenote Lies, hun kinderen en kleinkinderen die hem de hechte thuisbasis gaven waar- vanuit hij zijn werk kon doen. Ontelbaren hebben vreugde beleefd aan zijn musiceren. Het uitvoeren van zijn composities zal de herinnering aan Albert de Klerk levend houden. jos van der kooy, stadsorganist van Haarlem Jan de Wit i januari 1930-9 mei 1998 Op 10 mei 1998, in de nacht na de wedstrijd Telstar-Eindhoven, overleed de Haarlemse ondernemer Jan de Wit op 68-jarige leeftijd aan een hart stilstand. Hij was niet alleen bekend als personenvervoerder, ook in de sport genoot hij aanzien. Tot zijn plotselinge dood was hij actief als voorzit ter van de betaald-voetbalorganisatie Telstar uit Velsen. Jan de Wit, oprichter van de gelijknamige busonderneming, trok zich de laatste jaren steeds meer terug uit het familiebedrijf om zich bijna volledig aan de voetbalclub Telstar te wijden. De op 10 mei 1998 overleden voorzit ter van de betaald-voetbalclub wordt in het bedrijfsleven en in de sportwe reld herinnerd als een beminnelijk man. De Wit beschikte over een sterk relativeringsvermogen. Die kwaliteit kwam hem in de voorbije jaren van pas als het de excessen in het betaald voetbal betrof. Jan de Wit liet zich nooit meeslepen, maar vetrouwde altijd op zijn eigen inzicht. In 1954 werd De Wit, na enkele jaren in dienst bij Mercedes-Saab in Zweden geweest te zijn, bedrijfsleider van het Haarlemse garagebedrijf Roodt. Hij begon op 25-jarige leeftijd met drie bussen, in 1962 werd hij di recteur-eigenaar. Jan de Wit Autocars is na diverse overnames uitgegroeid tot een onderneming met meer dan dan negentig bussen die door heel Eu ropa rijden. Een aantal jaren geleden droeg De Wit de dagelijkse leiding van het bedrijf in de Waarderpolder over aan zijn drie zoons Walter, John en Winand. In 1994 werd Jan de Wit tijdens het bedrijfsjubileum onder scheiden met een eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Jan de Wit voetbalde en honkbalde bij de Sterren Boys (dsb) uit de Sterrenbuuurt in Haarlem. Na zijn actieve periode werd hij voetbal bestuurder en ook KNVB-scheidsrechter in de afdeling Haarlem van het Haerlem Jaarboek 1998

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 214