Kroniek -216- Januari 2 Het Spaarnestad Fotoarchief heeft de bovenverdieping van het abc, Groot Heiligland 47, in gebruik genomen met een uit eigen bezit samengestelde foto-expositie 'Oponthoud in Oslo'. De meerderheid in de gemeenteraad van Velsen wil 2000 wonin gen bouwen in Velserbroek tussen de grote Buitendijk en de Rijksweg A 9. d66 is tegen. 5 De winst van Hoogovens zal over 1997 45 hoger uitvallen dan in 1996. De vnu rekent op een winstgroei van 25 De oudste vrouw van Noord-Holland, e. keers-laseur is 107 jaar oud in Bloemendaal gestorven. In de oorlog was ze landelijk leid ster van de NSB-vrouwenorgansatie. In zijn nieuwjaarsrede waarschuwt de nieuwe voorzitter van de Kamer van Koophandel, j. woltman, voor een tekort aan be drijfsterreinen in de regio, die hij vergelijkbaar acht met wereld centra als groot-Milaan, Boston en San Francisco. Hij bepleit voorts een nieuwe grote zeesluis bij IJmuiden. Burgemeester jaap pop vindt dat Haarlem best wat vooruitstre vender mag worden. Hij noemt Groningen, Rotterdam en Maas tricht als illustere voorbeelden voor het behoudende Haarlem. 10 Oud-leraar klassieke talen hans van der venne heeft de Haerlemprijs verworven voor een historisch onderzoek naar Cornelius schonaeus goudanus (eigenlijk kees schoon gehe ten, 1540-1611). van der venne acht schonaeus belangrijker dan LOURENS COSTER. Er is bij de bewoners in de Amsterdamse Buurt twijfel gerezen aan de ernst van de 'heipalenpest', de aantasting van de grenen paalfundering. Maar onderzoeksbureau Wareco blijft met tno bij zijn verontrustende conclusies: 8800 woningen o.m. in de Slacht- huisbuurt, het Bos- en Vaartkwartier en het Kleverpark blijven 'verdacht'. KEES SIPKES

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 216