12 Auto-op-afroep wint aan aanbod. Een tweede onderneming, 'Greenwheels', werpt zich op deze nieuwe markt. 14 De huizen in de regio Haarlem worden wel erg duur, zeker voor jongeren, stelde afdelingsvoorzitter c. cramer van de Vereniging voor Makelaars. De prijzen stegen vorig jaar met 10,9 procent tot een gemiddelde prijs van 298.000 gulden. In 1997 zijn ruim 4000 huizen in de regio verkocht. 16 De Haarlemse journalisten allard besse en jan kuys hebben in hun boek 'Cowboys aan het Spaarne' felle kritiek geleverd op de manier waarop door de parlementaire enquêtecommissie nega- -217- tief is geoordeeld over de 'undercover'-activiteiten van de Haar lemse recherche in de zgn. iRT-affaire. Wethouder marijke mous neemt afscheid van Heemstede. Ze was bijna 12 jaar lid van de gemeenteraad en wordt nu hoofd van het landelijk secretariaat van d66. 19 Tot 2005 dreigt in Zuid-Kennemerland nog een tekort van 5000 woningen maar daarna moet dit teruglopen naar een 1300. Dat berekent het gewest Zuid-Kennemerland. Er moet veel meer ruimte beschikbaar komen voor bedrijven. 20 De provincie werkt alleen mee aan een fusie van Haarlem met omliggende gemeenten als die gemeenten daar zelf het initiatief toe nemen. Dat geldt ook voor een samengaan van Velsen, Beverwijk en Heemskerk. En dat zit er niet in. 22 Oud-deken van Schagen j.c. van der linden verwijt r.k. bis schop h. bomers dat deze aanspoort tot een strakker beleid te genover progressieve krachten binnen de kerk. 26 Olympisch Schaatskampioene yvonne van gennip is candidaat- raadslid voor het cda. Toen ze echter in dienst kwam van de ge meente verviel haar kandidatuur. Moderne ziekenhuizen hebben relatief veel polikliniek-capaci teit en daardoor weinig bedden, zo antwoordt de EG-directie op kritiek uit Velsen, waar men bedden moet inleveren voor het nieuwe Elisabeth Gasthuis in Haarlem Noord. Ingrijpende ope raties zullen in het eg in Schalkwijk worden uitgevoerd. 28 Het ecoteam uit het Rozenprieel is in Den Haag gehuldigd als het duizendste van Nederland. In een ecoteam bevorderen bewoners milieubewustzijn en energiebesparing. De arts olof suttorp (37), wordt per 1 mei de nieuwe directeur van het Spaarne Ziekenhuis. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 217