gemeld weg te blijven omdat de zondagsrust werd verstoord. 25 Een degelijke opknapbeurt van Schalkwijk zal in 20 jaar een mil jard gulden gaan kosten. Daarmee wil de gemeente verpaupering van het stadsdeel voorkomen. 26 Uitgeverij Gottmer komt met een Muggenreeks, boekjes van schrijvers die in Haarlem hebben gewoond. De eerste twee delen zijn uit. Frederic bastet schreef 'De kat uit de boom', renate stoute 'Waarom ik geen bloemenmeisje werd'. -219- Maart 2 Frans Halsmuseum en Teyler kopen samen voor 60.000 gulden in een unieke samenwerking een Schutterstekening uit om streeks het jaar 1600, die wordt toegeschreven aan frans de grebber. 4 De WD is bij de gemeenteraadsverkiezingen in Kennemerland de grote winnaar geworden. In Haarlem groeide de partij van 7 naar 9 zetels. Bloemendaal was een uitzondering (van 7 naar 5) door de concurrentie van de nieuwe partij Liberaal Bloemendaal (3 zetels). In Haarlem groeide de pvda met twee zetels naar 11. Groen Links steeg doorgaans wat, maar moest in Haarlem een zetel prijs geven: nu 5 raadsleden. d66 ging van 7 naar 3, het cda van 6 naar 5. rpf/gpv/sgp behield op 1 zetel. De Centrum Demo craten verloren beide zetels. Nieuwe partijen in Haarlem zijn de Socialistische Partij (2) - een paar weken later splijt de partij door het uittreden van raadslid van tongeren, die op eigen naam verder gaat -, Solidair '93/Ouderenpartij 55+ (1), Oprechte Haarlemse Stadspartij (1) en de Groenen (1). Haarlem telt 23 nieuwe raadsleden. De zittende WD-wethouder Van der Geest vertrouwde het Haarlems Dagblad toe dat hij d66 ging stemmen uit verzet tegen de drastische vernieuwing in de kandidatenlijst van de vvd. De opkomst in Haarlem was erg laag: 52,4 in 1994 60,8) met een laagterecord in Parkwijk: 36,1 Er is niet veel ruimte voor nieuwe ontwikkelingen, schrijven Ge deputeerde Staten bij het nieuwe ontwerp Streekplan Zuid-Ken- nemerland, geldig tot 2010. Alleen in de steden is plaats voor nieuwe woningen, bedrijven gaan naar het Noorzeekanaal- gebied. 7 mr. LODEWijK de beaufort (56) overleden, voormalig hooid- officier van justitie te Haarlem. Hij werd naar aanleiding van de iRT-affaire overgeplaatst naar Utrecht. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 219