9 De bewoners van Schalkwijk zien niets in de uitvoeringsplannen Schalkwijk 2000+ die o.a. de auto verder terug willen dringen, onder meer door de Europaweg als enige ontsluitingsweg te handhaven. 10 Burgemeester jaap pop heeft de Haarlem Promotiespeld 1998 uit gereikt aan twee mannen die de bekendheid van Haarlem uit zonderlijk hebben bevorderd: kees gulliker, organisator van de Coca Cola Cup, en wim oosterhof, wegens diens verdiensten voor de manifestatie Haarlem 750 jaar. -220- 12 Een geldtransportwagen is bij restaurant De Zoete Inval in Haar- lemmerliede overvallen door een aantal mannen met een bazooka (anti-tankwapen). 13 Archivaris helen van der eem heeft het archief van de Haarlem se Evangelisch Lutherse gemeente geordend en de inventaris er van overhandigd aan burgemeester jaap pop. 14 Binnen één generatie zal bebouwing van de Bollenstreek moeten beginnen, voorziet (bijna ex-)wethouder peter schouten. Er gens anders kan het niet: Velsen bouwt in het noorden, Schiphols vijfde baan belemmert bouwen in het oosten en na tuurbehoud voorkomt stadsuitbreiding in het westen. De tien bollenstreek-gemeenten hebben verbaasd gereageerd op die Haarlemse ideeën. 17 Oude Haarlemse vuilniswagens gaan naar zusterstad Mutare in het Afrikaanse Zimbabwe. Ze zijn daar nog goed bruikbaar. 18 Niet langer is 1 mei een verplichte vrije dag voor de Haarlemse gemeenteambtenaren. B en W achten die vakantiedag niet meer 'van deze tijd'. 21 In de Haarlemmermeer zal het college weer uit wethouders van WD, cda en pvda gaan bestaan. In Haarlemmerliede gaan twee vrouwelijke wethouders van cda en pvda de (eveneens vrouwe lijke) burgemeester assisteren. In Zandvoort levert de vvd twee wethouders en cda en pvda ieder een. Bloemendaal wordt be stuurd door vvd, cda en Progressief Bloemendaal. Heemstede krijgt drie wethouders, van vvd, cda en pvda, Bennebroek houdt zijn twee wethouders: pvda en vvd. 23 frans balendong (86) overleden, glazenier en beeldhouwer. Hij maakte onder meer ramen voor hotel Americain en voor de St. Josephkerk te Bennebroek. 26 Alle herindelingsplannen van gemeenten in Zuid-Kennemer- land, de Meerlanden en de IJmond zijn van de baan als het aan Gedeputeerde Staten en de meerderheid in de Provinciale Saten ligt. Haerlem Jaarboek 1998

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 220