28 Het archief van Beverwijk gaat naar Haarlem verhuizen. Daar beheert de Archiefdienst Kennemerland ook al de stukken uit Velsen, Uitgeest en Heemskerk. 31 De winst van Schiphol, vierde luchthaven van Europa, steeg met bijna 49 naar 247 miljoen gulden. De directie bepleit duidelijk heid over de toekomst. Het aantal klachten over geluidsoverlast groeide met 80 naar 240.000. April 1 Geldschieters laten het afweten waardoor een aantal feestelijke plannen tijdens het bloemencorso niet door kunnen gaan. Dus komt er geen bloementapijt in en langs de Nieuwe Gracht en ook geen bloemenpoorten en zandsculptures. 2 jacques reuver (62) te Haarlem overleden. Hij was voorzitter van de Haarlemse Honkbalweek, official van de honkbal vereniging Kinheim en bestuurslid van City Haarlem. Ook was hij zeer betrokken bij de renovatie van het Pim Mulierstadion. Een gemeentelijk onderzoek leert dat 60 procent van de leer krachten het onderwijs niet meer als uitdagend beleeft, 90 pro cent het leermateriaal ondeugdelijk acht en eenzelfde percentage de gebouwen slecht onderhouden vindt en de salarissen te laag. De leerkrachten zijn ook niet te spreken over de ouders, maar die hebben nauwelijks problemen met de leerkrachten. Een onder zoek naar de leerprestaties ging niet door omdat een aantal scho len medewerking weigerde. De politie heeft 22 mensen aangehouden wegens drugshandel. Bij huiszoeking werden 2000 XTC-pillen, een tabletteermachine en grondstoffen in beslag genomen en bovendien een paar honderd gram cocaine. 3 De gemeenteraad wil dat op het Ripperdaterrein alleen het hoofdgebouw van de voormalige kazerne blijft staan. Dan komt er ruimte voor 350 woningen en het verpleeghuis Overspaarne. Een parkeergarage voor 750 auto's komt ondergronds. De Rijks dienst Monumentenzorg heeft problemen met de drastische afbraakplannen. 6 Ook Haarlem is rond met zijn nieuwe college van b&w. jan haverkort en Betty van viEGEN (beiden PVDA) blijven, nieuw zijn ton Smit en ed icroskinski (beiden vvd), lia icroskinski-de keulenaar (cda) en KAREL van broekhoven (Groen Links). De raad moet afscheid nemen van 23 raadsleden, waaronder nestor a. gudde die er 26 jaar op heeft zitten. —221— KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 221