Vol=Vol. Dat slaat op de vestiging van buitenlanders. De rechter heeft deze tekst als discriminerend verboden. Voor zover moge lijk worden de biljetten overgeplakt. 29 In de operatiekamers van Spaarne Ziekenhuis en Kennemer Gasthuis wordt zondagsdienst gedraaid uit protest tegen de lage honorering van het verplegend personeel. Ook uit andere zie kenhuizen worden acties gemeld. Het romandebuut 'Danslessen' van pieter waterdrinker (pseu doniem voor Telegraaf-journalist pieter van der sloot) heeft protesten opgeleverd in Zandvoort. Burgemeester m.r. van der Heijden heeft bij de politie een klacht ingediend wegens discri minatie en belediging. Ook de Zandvoorters b. balledux en voormalig vvv-directeur th. hilbers achten zich beledigend om schreven. Mei 1 De ns opent het station Spaarnwoude. Men denkt dat zo'n dui zend reizigers er gebruik van gaan maken. Wel is er bezwaar te gen de hoge trappen naar de luchtbrug over de spoorbaan. Tijdens een regenbui drupte water op de trommels van het npo en verstoorden het Pianoconcert van sjostakovitsj. Directeur npo, stan paardekooper, noemt de bouwkundige toestand van het Concertgebouw 'schandalig'. Hij dreigt met verhuizing naar elders. Concertgebouwdirecteur den hertog is het met hem eens. De Turkse gemeenschap in Haarlem wil een nieuwe moskee bouwen in het Reinaldapark ter vervanging van het gebedshuis in het Rozenprieel. 2 De monumentale (wind-)Molen de Veer (anno 1701) in Pennings- veer is door brand verwoest. Eigenaar Recreatieschap Spaarn woude wil gaan herbouwen. Dat gaat bijna een miljoen kosten, schat oud-bewoner peter hammann. 6 pvda en WD zijn de grote winnaars in de kamerverkiezingen. In Haarlem steeg vergeleken met 1994 de pvda met 5 °/o naar 31,6 en de WD met 4,4 naar 25,4. Het cda verloor 3 naar 12,3), d66 6,5 (naar 11,8), Groen Links steeg met 4,5 naar 10,4 de rpf handhaafde zich op 1 en de sp groeide van 0,5 naar 3,1 cd en Aov-unie 55+ kwamen er niet meer aan te pas. Van de Haarlemse kiesgerechtigden ging 70,5 stemmen. 9 JAN DE WIT (68) overleden, directeur van busonderneming de wit. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 223