Hij was ook voorzitter van Telstar en redde deze club van een faillissement. Orthodox-Protestanten overwegen de stichting van een eigen scholengemeenschap op evangelisch-reformatorische basis. Rec tor h. horneman van het Eerste Christelijk Lyceum vreest de concurrentie niet. ii De voorzitter van de Spaarndamse dorpsraad, j. de jong, heeft gepleit voor aansluiting van ook het oostelijk dorpsdeel bij Haar lem. Zij verwacht dat de gemeente Haarlemmerliede en Spaarn- -224- woude wordt opgeheven. 14 Uitgeverij j.h. gottmer te Bloemendaal viert het 60-jarig bestaan. 17 Uit het bisdom Haarlem waren 500 kerkzangers naar de kathe draal St. Bavo aan de Leidsevaart gekomen om hun aandeel te leveren in het eeuwfeest van de basiliek. Eerder werd het feest gevierd door 1500 kinderen, door pastores, en met een reünie van ooit in de kerk gewijde priesters. 19 Ontwerpster marlies van diest is verdrietig over de manier waarop de gemeente met haar ontwerp voor de herinrichting van de Botermarkt is omgegaan. Er is weinig meer over van haar ideeën. Die waren te onpraktisch, vond de gemeente. 23 Amateur-archeologen hebben bij graafwerkzaamheden op de hoek van Lange- en Korte Begijnestraat bewonerssporen uit 700 jaar voor Christus gevonden. Moet de Zuidtangent over de Gedempte Oude Gracht en Verwulft worden geleid of via de Wilhelminastraat? Nog beter is een tunnel onder de Haarlemse binnenstad, betoogt het onder zoeksbureau witteveen en bos. Maar dat kost 700 miljoen. 26 Violiste suzanne groot, dochter van pianist rinus groot, heeft de Olifant 1998, cultuurprijs van het Haarlems Dagblad gewon nen. Jacqueline haverkorn (o.m. fotografe en couturière), ronald krom (musicus), mark verburg (beeldend kunstenaar) en george moormann (dichter-uitgever) waren de andere kan didaten voor 'De Olifant'. 29 Haarlem wil de strijd tegen het 'wildplassen' in de stad aanbin den door toiletunits te plaatsen op de Oude en Nieuwe Groen markt. De Schoonheidscommissie en Monumentenzorg vinden de bouwsels lelijk. De ondernemers in de Kleine Houtstraat zijn kwaad omdat de politie er in de luilaknacht niet in slaagde een massale vechtpartij in hun straat te voorkomen. Haerlem Jaarboek 1998

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 224