Juni i Oud-raadslid van Groen Links in Haarlem, nu lid van de dorps raad Spaarndam, koos pelsser, wil niet alleen Spaarndam Oost door Haarlem laten annexeren, maar de hele gemeente Haarlem- merliede zou z.i. opgedeeld moeten worden tussen Haarlem en Amsterdam. Zijn uitspraak viel zo slecht bij de gemeente Haar- lemmerliede en Spaarnwoude, dat pelsser uiteindelijk uit de dorpsraad stapte. 7 De Haarlemse stripdagen trokken - volgens de organisatoren - -225- in het weekeinde een 30.000 bezoekers, waarvan 6000 betalende bezoekers in de tent op de Grote Markt. 12 Schrijver-dichter michel van der plas (71) in Aerdenhout, krijgt een eredoctoraat van de r.k. Universiteit van Nijmegen. 16 In de Stadsschouwburg hebben amateurs, verenigd in de Musical Group Haarlem de musical frans hals opgevoerd die marijke kots heeft geschreven en geregisseerd. 18 Ouderen boven de 75 jaar in Schalkwijk hebben het financieel slecht: meer dan de helft heeft alleen AOW-pensioen (ca. 1500 per maand voor alleenstaanden, 2000 p.m. voor gehuwden of samenwonenden). Zo'n krappe beurs leidt tot vereenzaming, meldt de Stichting Welzijnswerk Schalkwijk. 19 Het plan voor de snelle busbaan Zuidtangent (IJmuiden-Haar- lem-Hoofddorp-Schiphol-Weesp) heeft een Europese prijs ge wonnen. De baan moet later dienen voor railvervoer. De aanvankelijk zeer experimentele Lieven de Keyschool voor individueel technisch beroepsonderwijs bestaat 40 jaar. De school specialiseert zich in voortgezet onderwijs voor jongelui, die wel handig zijn, maar moeite hebben met theorie. piet halsema, 93 jaar, componist, dirigent en organist, is in de Gereformeerde Kerk te Bloemendaal als actief musicus uitgeluid met door hem gecomponeerde werken. Uitvoerenden waren dirk out, orgel, xandra MizEE sopraan, jaap stork, piano en het koor Barbers Bishops. 20 Het Europese Hof van Justitie heeft milieu-organisaties en bewo ners gelijk gegeven in hun bezwaren tegen de aanleg van de Afrikahaven aan het Noordzeekanaal bij Ruigoord omdat er geen Milieu Effect Rapportage is uitgebracht bij het bepalen van het bestemmingsplan. Dit kan jaren vertraging geven. 21 wim helversteijn (74) overleden, Journalist en jarenlang redactielid van het Haerlem Jaarboek. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 225