slokt al het geld op dat de gemeente voor woningverbetering be schikbaar heeft. 4 Het ziet er slecht uit voor de ruïne van het middeleeuwse Huis ter Kleef op de Stadskweektuin. Het verval lijkt niet te stuiten. 6 Filmploegen uit heel Europa dwalen door Zandvoort op zoek naar de makers van in Europa verspreide kinderporno. De in Zandvoort woonachtige hoofddader is in Italië vermoord. Aan de zaak werken 25 rechercheurs. In Italië zit een 23-jarige Belg vast op verdenking van de moord op de Zandvoorter. Zuid-Kennemerland vergrijst steeds meer, leert een rapport van -227- de Gemeente Haarlem. De Nederlandse bevolking is sinds 1980 met 10 gegroeid, in Zuid-Kennemerland met 6 gedaald. De 65-plussers vormen in deze streek nu 17,5 van de inwoners. Landelijk is dit 13,4 9 De gemeenteraad kiest met 21 tegen 18 stemmen voor het ingrij pende Raaksplan 'De Salon en de Stadshoven' van het Rotterdamse architectenbureau kraayvanger boven het con ventionelere plan Hof lijk Haarlem, van het Bouwfonds. Het ge kozen plan was ook favoriet bij de Kamer van Koophandel, City Haarlem, de vereniging Milieudefensie, de Vereniging Haerlem en de drie wijkraden van de binnenstad. Het schept ruimte voor nieuwe grote winkels, een grote bioscoop en uitbreiding van de horeca. Het plan Hof lijk Haarlem had de voorkeur van de Rijks dienst Monumentenzorg, de ambtelijke adviseurs, de fietsers bond enfb en van 375 lezers van het Haarlems Dagblad. De Friese organist john terwal is winnaar van het 42ste Haar lemse Internationale (orgel-)Improvisatieconcours. Hij droeg een shirt met het opschrift 'Leven is het meervoud van lef. Het rijk begint een inspraakronde over de meest gewenste locatie voor een windmolenpark acht kilometer de Noordzee in: voor Wijk aan Zee of buiten de Westerschelde. 10 Een groep internationale deskundigen van alternatief wonen raakte tijdens een excursie naar de woongroep in de Haarlemse Romolenpolder onder de indruk van de veelzijdige samenstelling van deze bewonersgroep. 13 Binnen vier jaar komt de gezondheidszorg in Zuid-Kennemer land 3000 professionele werknemers te kort, zo leert een arbeids marktonderzoek. Oorzaken: de vergrijzing en de slechte honore ring. Het bedrijf Energie Noord West Kennemerland start een actie om 7000 zonnecollectoren op huizendaken te krijgen. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 227