22 De werkloosheid in Zuid-Kennemerland is in 1997 met 8 ge daald, in geheel Nederland met 3 rapporteert de gemeente Haarlem. In de leeftijdsgroep 25 tot 34 jaar is de werkloosheid echter opvallend hoog: 9,2 in deze streek, landelijk 8,8 Vrouwen verdienen hier 10 meer dan het landelijk gemiddelde. Gerekend naar alle werkenden is het inkomen in deze streek 5 hoger. Het aantal werkende vrouwen (45 overtreft het lande lijk cijfer van 40 27 Haarlem wordt vooral voor jongeren minder aantrekkelijk als uitgaanscentrum,. Men trekt graag naar Hoofddorp, Zandvoort en Amsterdam, meldt de Centrum Management Groep. De om zet van de winkels groeit sterker dan het landelijk gemiddelde. Vorig jaar excelleerde Haarlem in een CBS-onderzoek als 'beste winkelstad van Nederland'. 29 De Kraamzorg in Kennemerland kampt met een personeelste kort. Dat geldt ook voor andere sectoren in de zorgsector. Augustus x De sector Bestuursrecht van de Haarlemse rechtbank wijst de bezwaren van de bewoners tegen de moskee in de Wenenstraat af. Het gebedshuis mag blijven. Het water in de slotgracht van de Ruïne van Brederode zakt on rustbarend en die verdroging bedreigt de funderingen van het kasteel. 9 Haarlem leeft! Onder die naam werd het hele weekeinde Jaar markt gevierd. Met op de Grote Markt een eetfestijn met muziek van negentien plaatselijke restaurants. Er zouden 265.000 bezoe kers zijn geweest. Een menselijke keten van 2500 actievoerders demonstreerde voor het behoud van het dorp Ruigoord, dat 25 jaar geleden door Amsterdamse kunstenaars is 'gekraakt' toen het bedreigd werd door de uitbreiding van het Amsterdamse havengebied. Het defintief einde lijkt nu toch nabij. 12 Sluiting bedreigt het 'Blijf van mijn Lijf-huis' in Haarlem, opvanghuis voor mishandelde vrouwen. Er is twee ton nodig om het tekort te dekken, maar de gemeente heeft slechts een ton be schikbaar. Nationale subsidie lijkt onbereikbaar. 13 De Haarlemse beeldhouwer piet tuytel is genomineerd voor de landelijke Wilhelmina-ring en stadgenoot-theatermaker rieks swarte voor de Snoekprijs voor jeugdtheater. Haerlem Jaarboek 1998

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 228