de nieuwe huisvesting van het muziekcentrum Patronaat en 17,5 miljoen voor een nieuwe Toneelschuur. Voor amateurkunst is o.m. een ton extra nodig en j 50.000 voor jeugdtheater. De Haarlemse treintaxi begroette vanmorgen voor het station de 25 miljoenste passagier. 4 De Heilig Hartkerk uit 1902, rijksmonument in het Kleverpark, biedt na verbouwing onderdak aan 85 studenten. 8 Bewoners van Klokhuisplein en Lange Begijnestraat dreigen met een 'volksoproer' als de gemeente de dagopvang van zwervers -230- aan het Klokhuisplein voorlopig in stand wil houden. De dag opvang zou aanvankelijk 1 september gesloten worden. Er is ook bezwaar tegen het verstrekken van methadon aan verslaafden in de Gravinnnesteeg. Dat trekt meer junks en dealers naar de bin nenstad, vreest de wijkraad. 12 Bisschop H.j.A. bomers (62) overleden. Zijn rechtlijnige geloofs beleving wekte veel weerstand bij progressieve katholieken. Op 19 september is hij begraven in het bisschopsgraf bij de Onze Lieve Vrouwenkerk in Overveen. Haarlem wil het Cavaillé Coll-orgel in het Concertgebouw op de monumentenlijst plaatsen. Het verkeert in zeer slechte staat. De gemeente Haarlem heeft op de ontwerp begroting j 650.000 uitgetrokken voor nieuw beleid. Dat is wel erg weinig. Het uit voeren van grote plannen als het project Appelaar en het op knappen van Concertgebouw en Schouwburg moeten uit andere bronnen gefinancierd worden, zegt wethouder ton smit. 15 Met de komst van taxicentrale Uitgeest naar Haarlem is een concurrentieslag uitgebroken met de samenwerkende Haarlemse bedrijven. 16 De gemeentelijke werkgroep Hygiënische Woonproblemen heeft in 1997 116 keer een schoonmaakploeg naar vervuilde huishou dens moeten uitsturen. Een toename van 30 vergeleken bij 1996. 23 De gemeente Bloemendaal gaat bouwaanvragen strenger dan voorheen beoordelen om de toenemende bouw van stallingen voor een tweede auto en voor tuingereedschap, tennisbanen, hondenhokken en zwembaden te beperken. 29 Jezus is geen God, stelde de gereformeerde theoloog h. kuitert en dat werd bestreden door ds. j. beumer tijdens een bijeen komst in de (r.k.) Groenmarktkerk. Bezoekers reageerden be zorgd over deze 'verarming van het Jezusbeeld'. De gemeente Haarlem heeft grote moeite om gekwalificeerd per- Haerlem Jaarboek 1998

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 230