soneel aan te trekken. Vroeger kwamen er 150 reacties op een vacature, nu nog maar een stuk of tien, klaagt een personeels functionaris van de gemeente. Oktober 1 Een studiegroep onder leiding van oud-provinciecommissaris r. de wit wil voorlopig de Schipholoverlast oplossen door verlegging van de vijfde startbaan. Binnen de pvda zijn de menin gen echter verdeeld evenals bij d66. B en W van Haarlem en het -251— cda zijn voorstander van een vliegveld in zee. De wd mikt op een groter Schiphol. Schiphol zelf wil met klm, Transavia, Martinair en de Luchtverkeersleiding minstens tien jaar door groeien in de Haarlemmermeer tot 600.000 vliegbewegingen per jaar (thans 400.000). 2 De provincies Noord- en Zuid-Holland en de gemeenten Haar lem, Haarlemmermeer, Leiden en Amsterdam hebben vier sce nario's ontworpen over een mogelijke toekomst van hun regio. In 'Solide Suburbia' is een verspreide verstedelijking verwerkt met nieuwe dorpen. 'Contrasten' legt de nadruk op verdichting tot zelfs onder de grond van de stedelijke kernen. 'Nieuwe Uitleg' gaat uit van een bollenstad van 35.000 bewoners bij Hillegom en verder voortzetting van het huidige beleid van aangroei bij de bestaande kernen. 'Condensatiekernen' schetst een piassen- gebied en veenmoeras in het hart van het gebied. Haarlem moet aanzienlijk bezuinigen op het openbaar vervoer; het rijk geeft de gemeente 3,6 miljoen subsidie per jaar minder in de komende drie jaar. 3 Initiatiefnemer j. kooistra verwacht dat op 1 augustus 2000 een Evangelische Middelbare School in Haarlem kan starten. Er moeten minstens 120 leerlingen ingeschreven worden. Op Schiphol zijn vorig jaar 196 'bolletjesslikkers' gesnapt: drugs koeriers die verdovende middelen via maag en ingewanden po gen te smokkelen. Dat is een verdubbeling vergeleken met 1995. Woningbouwvereniging 't Sant overweegt de gemiddeld 70 jaar oude Harmenjanswijk met sloop en herbouw drastisch te sane ren. In de Grote Kerk hebben de burgemeesters van Haarlem en Heemskerk in middeleeuws ambtsgewaad het huwelijk gesloten tussen de - eveneens middeleeuws uitgedoste - Haarlemmers sacha snoek en HiNNO linthout en het Heemskerkse paar me- KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 231