rel van lieshout en richard de vries. Dit gebeurde op het graf en ter nagedachtenis van de 500 jaar geleden geboren schilder MAARTEN VAN HEEMSKERCK (1498-1574). 7 De voormalige Haarlemse wethouder cornelis mooij en oud fractievoorzitter a. kraak, die na een machtsstrijd binnen de vvd geen raadskandidaat meer waren, staan nu hoog op de kandidatenlijst van de vvd voor de Provinciale Staten. 10 Het kan nog wel tien jaar duren, maar dan moeten vrijwel alle 1800 ambtenaren van de gemeente Haarlem een kantoor betrek- -232- ken aan het Stationsplein, vinden B en W. In het Stadhuis blijft dan het college en een kleine groep medewerkers gehuisvest. 15 Zangeres coby schreijer (76) heeft met guitaarbegeleiding van boudewijn de groot een grammofoonplaat opgenomen, waarop o.m. het Nijgh-lied 'Dag Haarlem' staat. 31 Aan orgelmaker sicco steendam uit Roodeschool is opgedragen het Strobelorgel in de Lutherse kerk te restaureren. Dit in Neder land unieke instrument is 25 jaar ongebruikt gebleven wegens verval. November 1 De Kunstlijn, een route langs ateliers, galeries en kunstzalen in Kennemerland wordt wel erg lang, zo bleek het afgelopen week einde. 2 Kan Haarlem het wel allemaal aan, die kostbare plannen? In de gemeenteraad is tijdens de begrotingsbehandeling twijfel gerezen of er wel genoeg geld beschikbaar is voor uitvoering van de plan nen voor Appelaar, Raaks en Schouwburg. 3 De Haarlemse rechtbank komt, evenals bij de rechtbanken el ders in het land, tijd te kort om alle aanhangige zaken af te han delen. Het Openbaar Ministerie wil 200 zaken seponeren. Brandstichting in de moskee aan de Weenenstraat. Hebben om wonenden dat op hun geweten? In augustus heeft de rechter na bezwaren van bewoners beslist dat de moskee mocht blijven. 5 De htm (Haagse Tramweg Maatschappij) heeft investeerders achter de hand, die bereid zijn 200 miljoen uit te geven voor een light-rail lijn Haarlem-Schiphol. Er is haast bij een beslissing want over enige maanden moeten bussen besteld worden voor een eventuele busverbinding. Legalisering van teelt en verkoop van softdrugs in coffee-shops zal het spanningselement van clandestiniteit uit het gebruik ha- Haerlem Jaarboek 1998

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 232