kerij Enschedé van zijn 710 werknemers er 25 ontslaan, voorna melijk vrouwen. Enschedé is een van de elf Europese drukkerijen die Eurobiljetten gaan drukken. 29 De Zandvoorter, maus gatsonides, (87) directeur Gatsometer bv overleden. Hij won in 1953 de rally van Monte Carlo en werd de grondlegger van de Nederlandse rallysport. Hij nam in 1949 het initiatief tot de Tulpenrally. December -?34- 2 albert de klerk (8i) overleden, organist componist dirigent. 3 Met één stem meerderheid heeft de raadscommissie stedelijke ontwikkeling besloten om geen positief advies te geven om het Frederikspark op Rijksmonumentenlijst te plaatsen. Daartoe zijn de huidige bouwplannen te ver gevorderd, vond die meerderheid. De ns overweegt een 'traintower' te bouwen in de lege driehoek tussen de sporen achter de Verspronckweg. Ook bestaan er plan nen voor de bouw van stations in Haarlem-Zuid en Halfweg. 8 Verzetsstrijder truus menger heeft de Engelse vertaling van haar boek 'Toen niet, nu niet, nooit' Not then, not now, not ever') aan burgemeester jaap pop overhandigd. 15 De molen De Adriaan uit 1778, afgebrand in 1932, kan herrijzen op zijn prominente plek aan het Spaarne tegenover de Kouden- horn. Aldus is door B en W het nimmer uitgevoerde raadsbesluit van 1963 bevestigd. hubert-jan henket, architect van de Teyler-uitbreiding is door de Rijksgebouwendienst in overleg met de gemeente aangezocht als de bouwmeester voor de nieuwe rechtbank op het Appelaar terrein. Daarmee is definitief afstand genomen van de in de plaat selijke politiek zwaar omstreden Appelaarplannen van architect busquet. Er komt dus definitief geen nieuwe schouwburg. Hoe veel de nieuwe plannen extra gaan kosten, is nog niet bekend. 16 Een Islamitische PABO-studente is als stagiaire van de Haarlemse basisschool De Piramide (met 70 buitenlandse leerlingen) ver wijderd omdat zij erop stond ook tijdens de lessen een hoofd doekje te dragen. 24 De erfenis van de Haarlemse klokkenmaker johannes coelom- bie, die op 7 mei 1805 overleed zal op 5 januari 1999 zijn bestem ming krijgen: verdeling onder de Haarlemse armen. Oud-stads archivaris j. temminck heeft een boek geschreven over de klokkenmaker en zijn testament, dat op 5 januari aan burge- Haerlem Jaarboek 1998

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1998 | | pagina 234