Briefhoofd van de drukkerij Copinha in het pand Floresstraat 13 te Haarlem. lid in dienst, een offsetdrukker die bij Excelsior ging werken. Verder waren er nog enkele parttime krachten, doch die behoefden niet te wor den overgenomen. De Santpoortse accountant J.A. Martin typeerde het over te nemen bedrijf als 'een goed geleid familiebedrijfje, dat zijn kracht ontleende aan correcte, prettige verstandhouding met de diensten Serviceverlening, 'snelle levertijd' en 'bellen na kantoortijd Copinha beschikte bij de overname over een drietal drukmachines. Daarvoor was Copinha al vrij dikwijls ingeschakeld geweest bij het vervaardigen van klein drukwerk dat niet langer meer lonend in de drukkerij aan de Iepenstraat kon worden gedrukt. Na de verhuizing van Excelsior naar de Waarderpolder werd eind 1989 dit filiaal geïntegreerd in Excelsior en hield het op een zelfstandige onderneming te zijn. Uit het jasje gegroeid Midden jaren tachtig bleek dat het bedrijf uit zijn jasje was gegroeid. De drukkerij kon in de bestaande panden aan de Iepenstraat niet meer groei en. Het bedrijf had eigenlijk alleen nog maar perspectief als er nieuwe en grotere machines werden aangeschaft, waardoor het in de pas kon blij ven lopen met andere grotere drukkerijen. Dit betekende het aanvragen van een nieuwe Hinderwetvergunning en het toetsen van de bedrijfsuit- breiding bij de omwonenden. Op 9 mei 1980 werd de tweede vergunning verkregen. Deze was geldig tot 1 augustus 1989. Maar in 1985 klaagde een bewoner van het Schoterbosplein erover dat de drukkerij door akoesti sche overlast, een monotone gronddreun en 'schreeuwende en zingende mensen de buurt veel overlast bezorgde. Verder vond hij dat het bedrijf weliswaar allerlei toezeggingen had gedaan, doch dat hij weinig gelukkig Telefoon 25 35.82 Na kantoortijd 37 3718 (Rijksstraatweg 711) Postgiro 7 8818 Bankier: Ned. Middenstandsbank 30 november 1972. MARCEL A. BULTE

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 143