steeds Een groot deel van de productie bestaat nog steeds uit het druk ken van wenskaarten voor de groothandel. Middels dikke voorbeeldboe ken worden de kaarten tentoongesteld, zodat vele kleine plaatselijke drukkerijen, gespecialiseerd in familiedrukwerk, hun voorbedrukte kaar ten kunnen afnemen. Sinds kort geeft het bedrijf ook de nieuwsbrief Afdruk uit, waarin een ieder op de hoogte wordt gehouden van de nieuw ste ontwikkelingen in de drukkerswereld en in het bedrijf. De sinds 1990 in het bedrijf werkzame commerciële buitendienstman Ronald Straatman zegt over de activiteiten van het bedrijf: 'Wij worden tegenwoordig door de klanten steeds meer aangespro ken op het leveren van een totaalpakket. Dat wil zeggen dat we het gehele proces vanaf de ontwerpfase tot en met de verzending van het drukwerk naar hun klanten voor onze rekening nemen. Dus van het begin tot het einde. Grote bedrijven besteden tegenwoordig ook steeds meer hun drukwerk uit. Zelf beschikken ze op dit terrein alleen nog maar over een grote kopieerinrichting. De klanten zijn ook veel kritischer dan vroeger. Ze beschikken over meer kennis over druktechnieken en wat er allemaal mogelijk is. Vandaar dat we voortdurend alert zijn en inspelen op nieuwe ontwikkelingen, zoals het digitaal aanbieden van informatie op cd's. en het maken van websites, waarvoor we de knowhow in het bedrijf hebben. Bij een bezoek aan de drukkerij blijkt dat de onderneming een moderne signatuur heeft en van vele markten thuis is. Naast de vele soorten kaar ten en handelsdrukwerk met als sfeerkenmerken 'uitbundig of ingetogen, glossy of sober', drukt Excelsior ook folders en boeken. Ook de Nieuws brief van de Vereniging Haerlem wordt bij Excelsior gemaakt. MARCEL A. BULTE

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 147