Op St. Nicolaasavond 5 december i960 waren alle Sint en Pietpakken verhuurd en opgehaald. Plotseling meldde zich om 20.00 uur nog een heer in rokkostuum en vroeg om een Sint en Piet pak voor gebruik die avond in de Stadsschouwburg om er een verrassingsstunt mee te kunnen doen. Omdat Jan Monnikendam de Stadsschouwburg een heel belangrij ke klant vond, stelde hij een geheel nieuw pak met de allermooiste baard en pruik ter beschikking met de mededeling dat huur betalen niet nodig was en dat men een belangrijke klant altijd plezier wilde doen. De pak ken zijn echter nooit teruggekomen. Pas achteraf realiseerde Jan zich dat -208- er op Sinterklaasavonden nooit voorstellingen waren. Door de groeiende bekendheid kwamen steeds meer artiesten en kleinkunstenaars de zaak bezoeken. Jan Groskamp diept uit zijn herin neringen namen op als Louis Davids, Busio, Larette met zijn goochel- show, Piet Bambergen en René van Voren van de Mounties, Kees de Lange, André van Duin en Brigitte Kaandorp. Verder leverde de winkel of levert nog steeds aan bekende goochelaars als Hans Kazan, Richard Ross, Ger Kopper en Hans Klok, aan het team van Telekids, Mini en Maxi, BNN-er Bart de Graaf, Joop van de Ende, Eric van Muiswinkel en Jan Monnikendam met zijn echtgenote en een klant in de winkel in de jaren vijftig, (bedrijfsarchief J. Monnikendam Feestartikelen - Nat. Foto Persbureau Firma Stevens Machielsen te Haarlem) Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 210