van boekjes voor het theater, liedjesboekjes en sketches. Op 24 februari 1998 werd de Haarlemse zaak uitgebreid met de panden Gedempte Raamgracht 1-3. Samen met Gedempte Raamgracht 5 en 7 vormen ze tegenwoordig een lang front. Jan Monnikendam overleed te Haarlem op 26 februari 1989 en zijn vrouw Jo Monnikendam-Hogervorst te Bennebroek op 29 augustus 1998. Wanneer de klant of bezoeker feestartikelen wil kopen, moet hij nog de ouderwetse winkeldeur aan de Gedempte Raamgracht 7 binnen. De kleuren vliegen je dan tegemoet. Vele tientallen maskers kijken je in afwachting aan om pas tot leven te komen op een of ander partijtje, bij een act of een gemaskerd bal. Kunstmuizen en -spinnen, omgevallen gla zen met drank en doorgesneden kunstvingers in bloed liggen of staan roerloos in een glazen bak. Toeters, posters, fluitjes en honderden ande re artikelen zijn in vele soorten aanwezig. Alles heeft een vaste plek. In de panden 3 en 5 is de kleding ondergebracht: Hoeden, pruiken, snorren, wambuizen, kunstmatige voorzetstukken enz. alles om de mens in een andere gedaante te laten kruipen. Op nummer 9 bevindt zich de goo- chelwinkel, met magische namen, tot de verbeelding sprekende dozen, spellen kaarten, toverstafjes, touwen, kettingen enz. Netjes gerangschikt FEESTARTIKELEN JAN MMnkemmh i pacsaof De panden Gedempte Raamgracht 3 tot en met 9 te Haarlem, 1998. (bedrijfs archief J. Monnikendam Feestartikelen) MARCEL A. BULTE

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 213