Burgemeester J. Reehorst van Haarlem overhandigt scheidend Haerlem-voor- zitter Hans Phaff de erepenning van de stad, 20-6-1984. (foto Hammann/ Jonker Dia Produkties) In 1978 gingen Couvée en Wiegel uit het bestuur. De eerste wegens drukke werkzaamheden en ook wel een beetje omdat hij zich nooit hele maal happy voelde in het bestuur. Wiegel omdat hij met zijn tweede vrouw, Gerda Spierenburg, naar Oude Schans verhuisde. Wiegel en Couvée overleden respectievelijk in 1991 en 2000. Couvée werd opgevolgd door Pieter Biesboer, conservator oude kunst van het Frans Halsmuseum, waardoor de banden met het museum gehandhaafd bleven. In hetzelfde jaar 1978 nam Piet Jongens afscheid als hoofd Monumentenzorg, o.a. met een zeer lange maar doorwrochte redevoering in de Gravenzaal. Twee oud-bestuursleden overleden in dat jaar: B.F. Enschedé en mr. C.M.J. de Jongh. Frans Enschedé was 16 jaar bestuurslid geweest waarvan 14 jaar pen ningmeester. Zestig jaar had hij een rol gespeeld bij de firma Johan Enschedé Zonen. Hij woonde op Ipenrode onder Heemstede en de - zeer indrukwekkende - begrafenisdienst vond dan ook in de Heem- steedse kerk aan het Wilhelminaplein plaats. 'Meester de Jongh' zoals iedereen hem noemde, was van 1932 tot 1966 bestuurslid geweest, met onderbreking van de oorlogsjaren. Hij was griffier van het Kanton gerecht, een en al bonhomie en ouderwetse hoffelijkheid al kon hij door zijn hardhorendheid wel eens ongewenste hilariteit oproepen. Ontelbare malen leidde hij groepen belangstellenden in de binnenstad van Haarlem rond. Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 220