Schroder, maar de genealogie en historiebeoefening was zijn passie. Hij werd geveld door kanker, maar tot in de laatste weken voor zijn overlij den hield hij vanuit zijn bed 'spreekuur' voor collega-genealogen en bestuurders en genoot van het fraaie Liber Amicorum dat het Centraal Bureau voor Genealogie met medewerking van vele - ook Haarlemse - vrienden voor hem samenstelde en waarvan hij de verschijning niet meer mocht beleven. Oud-burgemeester De Gou herdacht hem in het Jaarboek Haerlem, o.m. met de treffende zin 'lichte neiging tot geleide democratie was hem niet vreemd'. In 1985 werd voor het eerst een dagelijks bestuur, bestaande uit voor zitter, secretaris, en het bestuurslid Van der Steur ingesteld. Drie be stuursleden namen in 1986 afscheid: mevr. H.C. Niemeyer, Karei Schuyt en Marike Temminck. Schuyt bleef wel de uitgever van Haerlem en lid van de redactiecommissie. Nieuwe bestuursleden waren Wim Cerutti, loco-secretaris van de gemeente Haarlem en een man met een grote his torische belangstelling. Verder kwam de historicus Ben Speet als nieuwe voorzitter van de Historische Werkgroep Haerlem het bestuur verster ken. In 1987 waren het Piet Jongens en Frans Beelaerts van Blokland die afscheid namen. Beiden wegens hun gevorderde leeftijd. Frans Beelaerts, die ook een belangrijke rol in het Historisch Museum voor Zuid- Kennemerland speelde, kreeg als dank voor zijn bestuurlijke werk een afscheidsavond aangeboden in het Frans Halsmuseum. Traditiegetrouw werd hij ook 'uitgegeten' in de Hoofdwacht met een maaltijd verzorgd door de heer Jansen, oud-chefkok van de familie Smidt van Gelder op het Overveense landgoed Belvedère en met familiezilver van Dirk Jan Enschedé. Als nieuwe bestuurderen traden toe de Bloemendaalse restau ratiearchitect Yske Braaksma en als secretaris Peter Hammann, die zich al jaren met de Haarlemse molengeschiedenis had bezig gehouden, een rol speelde in de Historische Werkgroep en al bijna een jaar het secreta riaat van de vereniging waarnam. In 1988 trad Derk Snoep, de nieuwe directeur van het Frans Hals museum tot het bestuur toe. Zijn entree was niet gemakkelijk. De bestuursleden Jaap Temminck, Pieter Biesboer, Maarten Poldermans en Bart Uittenhout bleken grote bezwaren te hebben en hadden ook al ieder een aanvaring met hem gehad. Zij hadden echter niet gereageerd toen hij in het bestuur werd voorgedragen. Het Dagelijks Bestuur (Van Steijnen, Ebbinge en Van der Steur) was echter zeer vóór het toetreden van Snoep en in een gesprek tussen het db en de 'opposanten werd een en ander gladgestreken, al werd het er niet gemakkelijker op toen bleek dat de voorzitter zonder overleg Snoep ook in het db had gevraagd!31 A.G. VAN DER STEUR

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 223