Bestuur van de Vereniging Haerlem in 1987. Zittend v.l.n.r.: Maarten Poldermans, Peter Hammann, Cees van Steijnen, Dirk Jan Enschedé. Staand v.l.n.r.: Hans Warnaars, Frans Beelaerts van Blokland, Ben Speet, Bert Sliggers, Wim Cerutti, Eric Ebbinge, Bart Uittenhout, A.G. van der Steur. nog onlangs regelde dat het i8de-eeuwse uurwerk van het oude raadhuis van Bloemendaal werd gerestaureerd. Ook Bert Sliggers bedankte in dit jaar, maar was wel bereid om zijn werk voor de redactiecommissie van het Jaarboek te blijven verrichten. Nieuwe bestuursleden in 1990 waren in de eerste plaats Rike Ruiter, een bekend Haarlems raadslid van d66 en bestuurster van het hofje van Heijthuijzen. Eindelijk weer eens een vrouwelijk bestuurslid, iets waarop zij in de jaarvergadering van 1987 had aangedrongen. Voorzitter Van Steijnen herinnerde zich in zijn dagboek in dit verband de woorden van zijn voorganger Thom Hoog: 'Ik heb niets tegen vrouwen, maar je moet er wel wat aan hebben'/» Een tweede nieuw bestuurslid was de oud-jour nalist van het Haarlems Dagblad, inmiddels communicatieadviseur, Wim van Luyken. Naast zijn werk voor zijn Haarlemse adviesbureau een actief verzamelaar van boeken c.a. over Haarlem en omstreken. In 1991 overleed behalve de hierboven reeds genoemde Cor Wiegel ook de 92-jarige Thom Hoog, die van 1964 tot 1975 Haerlems voorzitter was geweest. Hij was een beminnelijke ouderwetse en 'vaderlijke' bestuurder en had grote kennis van zijn vak: de bloembollenhandel van A.G. VAN DER STEUR

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 225