al als medewerker van het bestuur en als redacteur van de Nieuwsbrief bij de vereniging betrokken. In 1994 trad Jaap Temminck in verband met de ernstige ziekte van zijn vrouw vervroegd af als gemeentearchivaris en tevens als bestuurslid van Haerlem. Florence Koorn, Ab van der Steur en Hans Brokken zorgden voor een Liber Amicorum: Hart voor Haarlem. In hetzelfde jaar kon een delegatie van het bestuur oud-voorzitter Hans Phaff feliciteren met diens 80ste verjaardag. Per 1 januari 1995 werd Lieuwe Zoodsma benoemd tot gemeentearchi varis als opvolger van Jaap Temminck. Kort daarop werd hij geïnstalleerd als bestuurslid. Uiterst triest was in hetzelfde jaar het overlijden van Marike Temminck op 47iarige leeftijd. Thom Delleman vertrok aan het eind van het jaar uit het bestuur. Op voortvarende wijze had hij het ledental van 1450 naar 1750 gebracht, maar samenwerking binnen een bestuur bleek moeilijk voor deze 'gedrevene', zoals hij zichzelf wel eens beschreef. In 1999 zou hij veel te vroeg overlijden. In 1996 vertrokken uit het bestuur Rike Ruiter (wegens de leeftijds grens), Wim Cerutti en Tony Lindijer, die afscheid nam als voorzitter van de Historische Werkgroep. Zij werd als zodanig en dus ook in het bestuur opgevolgd door Marcel Bulte, onvermoeibaar publicist op tal van terrei nen van de Haarlemse geschiedenis. Twee oude bekenden kwamen dit jaar terug in het bestuur: Bart Uittenhout als voorzitter van de nieuwe Werkgroep Gebouw en Omgeving (zie paragraaf 16) en Jaap Temminck als secretaris. Verder werd dit jaar het bestuur uitgebreid met historica Margreeth Pop-Jansen, echtgenote van onze nieuwe burgemeester, met een reputatie bij de Vereniging Oud-Alkmaar, en Eduard Nieuwen- huijzen Kruseman, afstammeling van twee beroemde - o.a. ook Haar lemse - families en secretaris van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. In 1997 vertrok Bert van den Ham, o.a. omdat hij vond dat zijn func tie bij de gemeente Haarlem niet gecombineerd kon worden met de strijd van de Vereniging Haerlem tegen Haarlem over het Appelaar-project. Ook Maarten Poldermans vond dat hij na een bestuurslidmaatschap van 14 jaar zijn aandacht op andere zaken moest richten. Voor hen in de plaats kwamen Edzo Huisman, toen nog kandidaat-notaris te Heem stede, die de zorg voor het lezingenprogramma op zich nam en Wim de Wagt, journalist en architectuurhistoricus. In 1998 werden zij officieel verkozen maar zij liepen toen al een klein jaar mee. In dat jaar verliet Bart Uittenhout het bestuur om gezondheidsredenen. In 1999 traden drie nieuwe bestuursleden aan: Don Bijl, kabinetchef op het Provinciehuis, als secretaris, Boudien de Vries, docent geschiede- A.G. VAN DER STEUR

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 227