Langbroekerwetering, Doorn (Huis Doorn) 1995 Gent (in het kader Haarlem 750, samen met Vrienden Grote Kerk) 1996 Amersfoort (museum Flehite, Sint Joriskerk en de wijk Kattenbroek) 1997 Dordrecht 1998 Zutphen 1999 's Hertogenbosch (Sint Jan, Noord-Brabantsmuseum, Zwanebroederhuis en Citadel) Zwolle Angers (Frankrijk) 5- Lezingen en kleine excursies Zoals gebruikelijk werd jaarlijks een aantal lezingen voor de leden geor ganiseerd, soms op locatie, maar meestal in de gehoorzaal van Teylers Museum. De lezingen gingen veelal over onderwerpen uit de Haarlemse geschiedenis, soms naar aanleiding van een pas verschenen boek, soms omdat bekend was dat ergens onderzoek naar gedaan werd. Heuglijke avonden werden verzorgd door Harry Prenen (Bomans, Haarlemse gele genheidspoëzie, De Bois), Hans Phaff (o.a. Stadhuis en Bavo, met steeds twee lichtbeelden naast elkaar, een primeur in die jaren!), ]aap Temminck (met dia's van prenten en tekeningen uit de atlas van het gemeentearchief), A.]. Looyenga (R.K. Kerken in Haarlem), Kees van Valkenburg (de karikaturen van Pim Muiier; huizen aan de Grote Markt), Jan P. Strijbos (herinneringen), C. Spoelder jr. (hfc), Henk Wieringa (dia's oud-Haarlem), Piet Jongens, Dick Couvée, Derk Snoep, Pieter Biesboer, Eric Ebbinge, Jan van Borssum Buisman, Corneille F. Jansen, D.J.A. Geluk (herinneringen als Haarlems politicus), etc., etc. De 175ste geboortedag van Johannes van Vloten werd in de Gravenzaal her dacht door Nop Maas, Gerlof Verwey en Guido van Suchtelen. Hans van de Venne hield een memorabele voordracht over Schonaeus, Peter Hammann organiseerde - veelal samen met de Haarlemse Smalfilm liga - historische filmavonden en Hans Vogelesang en Ab van der Steur organiseerden een aantal avonden waarop kleine groepen leden prenten en tekeningen van Haarlem en Haarlemse kunstenaars in de hand kon den nemen. Bijna ieder jaar werden er wel een of twee kleine excursies gemaakt naar pas gerestaureerde gebouwen (o.a. het Huis met de Beelden, de synagoge) of naar de De Bois-tentoonstelling in het Rijksmuseum of de pas geopende historische afdeling in de Leidse Lakenhal. De jaarlijkse 2000 2001 Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 234