Klokhuisplein 9. De open dagen in de Hoofdwacht werden verplaatst naar dit oude woonhuis van de familie Enschedé met als gevolg dat hier in 1994 ruim 10.000 bezoekers verwelkomd konden worden! Dit kwam uiteraard ook de ledenwerving ten goede. Haerlem diende j 131.000,- bij te dragen voor verbeteringen die ten laste van de huurder kwamen. Hiervan kwam de helft uit de reserves en de andere helft van giften van leden en sponsors. Hun namen werden gegraveerd in een glazen ruitje in het gebouw. In september 1995 - midden in de feestelijkheden van 750 jaar Haarlem - opende wethouder P.H. Schouten de gerestaureerde Hoofd wacht. Op de eerste etage was een tentoonstellingszaal gecreëerd waar secretaris Cerutti een expositie over de geschiedenis van het gebouw had laten inrichten. De zolder was herschapen in een goede werkruimte voor de Historische Werkgroep Haerlem. Op de begane grond was het keu kentje weggebroken, zodat er vóór de Tademakamer een ruime hal ont stond met royale trap naar boven. Het souterrain was en bleef verhuurd aan enkele winkeltjes. De zilveren penning van de Vereniging Haerlem werd uitgereikt aan M.J. Busker die namens de gemeente Haarlem de res tauratie had geregisseerd. Een organisatie van enthousiaste vrijwilligers zorgt sedert de restaura- Opening op 25 april 1997 van de tentoonstelling 'Haarlem in steendruk'. Hier maken steendrukker Frans Homan (rechts) en Joost Swarte, die de tentoon stelling opende, samen een afdruk, (foto J.J.H. Pop) Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 238