tie voor een openstelling op zaterdag en zondag. Samen met de jaarlijks wisselende tentoonstellingen op de eerste etage zorgen deze voor redelij ke bezoekersaantallen. Op de open monumentendagen 1995 bezochten circa 5000 personen het gebouw en de tentoonstelling. In latere jaren zou dit aantal tot circa 3000 teruglopen. De tentoonstelling over de Hoofdwacht zou in 1996 worden geconti nueerd. In 1997 volgde een goed bezochte tentoonstelling 'Haarlem in steendruk', n.a.v. het feit dat twee eeuwen geleden het procédé van de lithografie of steendruk was uitgevonden. Een mooi boekje, geschreven door Ab van der Steur, vond veel aftrek. In 1998 volgde een tentoonstel ling over de molen De Adriaan, met een door Peter Hammann en Piet Arp geschreven boekje. In 1999 werd de tentoonstelling 'Poorten en poortjes van Haarlem' georganiseerd, met een begeleidend boekje van Piet Arp, gesponsord en prachtig vormgegeven door drukkerij Excelsior. Daarna volgde in 2000 de tentoonstelling 'Bladeren door de Haarlemmerhout', een expositie over de Haarlemmerhout in de litera tuur. Tegelijk verscheen een herdruk van het verhaal van Hildebrand Een onaangenaam mensch in den Haarlemmerhout, speciaal voor deze gele genheid geannoteerd door Dick Welsink. In 2001 zal de tentoonstelling over de honderdjarige geschiedenis van de Vereniging Haerlem gaan. De bladeren DOOR 06 HAARLEMMERHOUT De tentoonstellingscommissie bij de opening van de expositie 'Bladeren door de Haarlemmerhout' op 6 mei 2000. V.l.n.r. Marianne Bruinstroop, Margreeth Pop, Esther Ras. (foto E. Nieuwen- huijzen Kruseman) A.G. VAN DER STEUR

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 239