In 1976 bestond de Vereniging Haerlem 75 jaar wat o.a. werd gevierd met een tentoonstelling over Haarlem in de jaren 1900-1975 in de Vleeshal. De hwh nam het onderdeel Middenstand voor haar rekening en concentreerde zich daarbij op de Barteljorisstraat. Het resultaat was niet alleen te zien op de tentoonstelling, maar zorgde ook voor één van de eerste grotere publicaties in het Jaarboek Haerlem 1976- De belang rijkste werkers aan dit project waren Agnes en Bert Sliggers, Bart Uitten hout en Wenda en Theo Lissenberg. Het historisch en archeologisch onderzoek in het pand Lange Raamstraat 34 werd gepubliceerd in het eerste nummer van het orgaan van de Gemeentelijke Commissie voor Oudheidkundig Bodemonderzoek. Ook werden de kelders van het v.m. St. Barbara Gasthuis aan de Jans straat opgemeten en werd gestart met een onderzoek naar de geschiede nis van de plek waar Vroom en Dreesmann staat. Het eerste succes betreffende molen De Veer was dat het recreatieschap Spaarnwoude het beheer van de molen overnam. In 1977 werden wederom enkele kleine bedrijfsarchiefjes 'gevonden' en werd doorgewerkt aan het v&d project. Een actie 'laat een veer voor molen De Veer' werd gevoerd, die de beno digde 18.000,- opbracht voor restauratie van de molen. Twee nieuwe projecten waren: een tentoonstelling over het Burgwalgebied en een inventarisatie van 'eerste stenen' in Haarlemse gebouwen. -241- Opgravingen in de Smedestraat door de hwh, 6-5-1978. (fotoarchief Bart Uittenhout) A.G. VAN DER STEUR

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 243