Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de werkgroep werden in 1984 twee symposia gehouden. In het Teylers Museum, met 150 deelne mers, over een nieuw handboek voor de Haarlemse geschiedenis, te ver schijnen in 1995 bij het 750-jarig bestaan van Haarlem en in de Beyneshal, met 250 deelnemers over 'Lokaal en Regionaal historisch onderzoek: tra ditioneel of origineel'. Het laatste symposium werd samen met de Culturele Raad Noord-Holland georganiseerd en kreeg in 1986 een publi catie: P. van den Brink, Tussen exploratie en exploitatie. Verslag van een enquête naar de lokale en regionale geschiedbeoefening in Nederland. -244- In 1985 nam Bert Sliggers afscheid als voorzitter en werd geëerd met een bundel artikelen in eigen beheer: Haarlemsch levend verleden. In de publicatie De Bavo te Boek n.a.v. het gereed komen van de restauratie van de Grote- of St. Bavokerk verscheen een hoofdstuk van leden van de werkgroep. Er werd geholpen bij de inventarisatie van voorwerpen van het Historisch Museum Zuid-Kennemerland en gestart met het samen stellen van een leemtenlijst in de Haarlemse geschiedenis, als aanzet voor het in 1995 te verschijnen handboek. De historische filmavonden bleven succesvol. Een avond in de reeks bevrijdingsherdenkingen met films over de Tweede Wereldoorlog in Haarlem trok 600 bezoekers. 1986 was een jaar van voorbereidingen. In de eerste plaats voor het Spaarne-boek, voor een boek over de Burgwalbuurt en, een initiatief van de nieuwe voorzitter Ben Speet, voor de uitgave van een Haarlems von- nissenboek uit de 15de eeuw. De loop van het Spaarne. De geschiedenis van een rivier verscheen in 1987. Dertien leden van de hwh hadden eraan meegewerkt. Naast het vonnissenboek werd gestart met de voorbereidin gen voor de uitgave van een transcriptie van het zogenaamde Cartularium van St. Jan, een project dat bij het samenstellen van dit arti kel nog niet tot resultaat heeft geleid, maar waarvoor wel veel werk is ver zet. In 1988 zou het boekje De Burgwalbuurt verschijnen, geschreven door zes leden van de werkgroep. Een kleine tentoonstelling in het Rosenstock-Huessy-Huis begeleidde de verschijning. In 1989 werd het 15-jarig bestaan gevierd met de bundel Haarlem in Veelvoud. Opstellen over de geschiedenis van Haarlem en omgeving, een eigen uitgave. Tevens verscheen het Register van Criminele Sententiën, uitgesproken door het gerecht van Haarlem (1432-14J0). De leden W. Blazer, J. de Boer, E. Brouwer, J. Grabandt-Pleging, R. Hilarius, A. de Leeuw, A. Oosting, S. van Vlijmen en P. van Wijngaarden hadden hier aan gewerkt, onder leiding van Tony Lindijer en Ben Speet. Voorts ver scheen in het Jaarboek Haerlem een artikel van drie leden over de eerste spoorlijn Haarlem-Amsterdam in 1839. In het stadhuis organiseerde de werkgroep een kleine tentoonstelling over het Hofje van Loo. Opnieuw een indrukwekkend jaar! Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 246