Bij het io-jarig bestaan van de hwh werd een gedenksteentje gemaakt. Pas bij de aanbieding ontdekte men de fout in de tekst. In 1990 verscheen in het Jaarboek Haerlem een artikel over Haarlem in 1840, resultaat van een onderzoek van de werkgroep op verzoek van de Culturele Raden van Noord- en Zuid-Holland in het kader van het 150-jarig bestaan van deze provincies. Tevens werd in dit jaar gestart met werk aan de uitgave van de kadastrale minuutplans van Haarlem uit 1832, onder leiding van een stichting die geheel Noord-Holland wilde gaan bewerken. Door allerlei technische problemen is dit project (nog?) niet tot een afronding gekomen. Verder nam Speet afscheid als voorzitter en werd opgevolgd door Tony Lindijer. In 1991 verhuisde men terug naar de bovenverdieping van de Hoofd wacht. Tijdens de restauratie van dit gebouw enkele jaren later verbleef men in het Enschedé-huis, om in 1995 definitief in de Hoofdwacht terug te keren op de speciaal voor de werkgroep ingerichte zolderverdieping. Er werd begonnen met een boek over de Vijfhoek, de textielnijverheid in Haarlem en over de kousenfabriek Hin. In 1992 werden aan de lijst lopen de projecten nog toegevoegd: 100 jaar Barbara Kerkhof, een boek met foto's van Haarlem e.o. door Leonard Baruch, de geschiedenis van de Haarlemse woningbouwverenigingen 1870—1940 en een uitgave van de thesauriersrekeningen van Haarlem 1417—1426. Het 20-jarig bestaan werd in 1993 gevierd met de verschijning van het boek over de collectie Baruch: Haarlem, verdwenen stadsbeelden, waar- A.G. VAN DER STEUR

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 247