had plaats op 6 april 1983 ten huize van Van der Steur. Naar het oordeel van de andere uitgevers bevond Schuyt zich in een voordelige positie als èn bestuurslid èn uitgever. Toch werd besloten halfjaarlijks overleg te hebben en aan de auteurs het beslissingsrecht te laten bij welke uitgever hun werk gepubliceerd zou worden.6' Reeds in mei volgde een boze brief van Schuyt aan het bestuur over het boekje van Jaap Meijer over de Joodse begraafplaats in Overveen. Het manuscript voor dit boekje was door Schuyt afgewezen en daarna door De Vrieseborch geaccepteerd en daar verschenen 'onder auspiciën van de Vereniging Haerlem'. Tegen dit laatste had Schuyt bezwaar 'zolang ik de officiële uitgever van de vereni- —255- ging ben'. Voorts vond hij het boekje 'dermate knullig, onbeholpen en slecht uitgevoerd' dat dit het imago van de verenigingsuitgaven van Schuyt ongunstig beïnvloedde. Er zouden uiteraard nog wel enkele schermutselingen volgen, maar over het algemeen waren de afspraken tussen Haerlem en de uitgevers in de stad zodanig dat er een stroom van boeken en boekjes over de geschie denis van Haarlem e.o. verscheen: 1977 J.W. Groesbeek, Huis Ter Kleef, z.pl. (Ned. Kastelenstichting en anwb) 1977, 36 p, geïll. In dit jaar werd dit boekje aan alle leden van Haerlem toegezonden. Het was deel 29 in de serie 'Nederlandse Kastelen' en verscheen bij het 75-jarig bestaan van de Dienst Hout en Plantsoenen te Haarlem. 1978 A.G. van der Steur, Inventaris van het archief der Vereniging Haerlem, igoi-igyó, Haarlem [1978], 18 p, xerox-kopie van typoscript. 1978 Wonen tussen monumenten in de Burgwalbuurt, Haarlem [Frans Halsmuseum] [1978], 32 p, geïll. Catalogus bij de gelijknamige tentoonstelling in de Vleeshal met bij dragen van vier leden van de Historische Werkgroep Haerlem. 1979 Gerda H. Kurtz, Het Proveniershuis te Haarlem, Haarlem 1979, 109 p, geïll. Verschenen als deel 1 in de nieuw gestarte Haerlem-Reeks. 1980 Drinken en Klinken in Kennemerland. De geschiedenis van het Haarlemse horeca-wezen, Haarlem 1980,19 p, gestencild. Uitgave bij de gelijknamige tentoonstelling in de Vleeshal, georgani seerd door de Historische Werkgroep Haerlem. Bijdragen van Bert Sliggers, Paul van den Brink, W. Duba, T. Hagtingius en J.H. Grabandt-Pleging. A.G. VAN DER STEUR

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 257