1983 In dit jaar waren er acht inzendingen, maar werd er geen prijs toegekend. 1985 Francisca de Haan en Dineke Stam, voor hun jonge dochters en oude vrijsters; ongehuwde vrouwen in Haarlem in de eerste helft van de ige eeuw, in 1986 gepubliceerd als deel 4 in de Haerlem- Reeks. Er waren in dit jaar zeven inzendingen. 1987 Drs. Truus van Bueren, voor haar studie De Commandeurs- -268- portretten uit het Jansklooster te Haarlem, gepubliceerd door Schuyt Co in 1991 onder de titel Macht en onderhorigheid bin nen de Ridderlijke Orde van Sint Jan. Er waren zes inzendingen. 1989 Mevr. R.C. Boot, Dat niet Hollandse Heeren, maar Spaanse tyrannen tot Haerlem regeren (Haarlem tijdens de tweede helft van het Bestand). Met het manuscript als basis publiceerde zij in het Jaarboek Haerlem 1991 het artikel 'Geen Spaanse tirannen, maar Hollandse heren. De wetsverzetting van 1618 te Haarlem'. Er waren in 1989 negen inzendingen. 1991 Bernadette van Woerkom, De Joodse gemeenschap en de eman cipatie van de Joden in Haarlem (in de 2de helft van de 19de eeuw), een studie die - ondanks aandrang van Haerlem - nog niet tot een publicatie heeft geleid. Er waren in dit jaar drie inzendingen. 1993 E.L.M. Sewalt, Atterminatie ende Staet. De onder-curatelestelling van Haarlem in de late middeleeuwen. Gekozen uit zes inzen dingen. Een publicatie is nog niet geschied, maar de scriptie staat ter inzage in de leeszaal van de Archiefdienst voor Kennemer- land. 1995 Mevr. L. van der Heijden, Adriaan van der Willigen 1766-1841, schrijver, liefhebber en criticus van het toneel rond 1800. Gekozen uit vier inzendingen. Door bemiddeling van het bestuurslid Van der Steur kreeg zij na de afronding van dit manuscript de beschikking over nieuw materiaal, waarop zij besloot het geheel in te passen in een uitgave van de dagboeken met een inleiding over leven en werk van Van der Willigen. Hieraan wordt nog gewerkt. Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 270