zitter het Haerlem-bestuurslid A.G. van der Steur en als leden mr. J.R. Goppel, Jan J. Mulder, C. Sipkes en mr. H.C. Wieringa. Adviseur was de architect J.P. Kloos, en de 'vrouw op de achtergrond' was Ima Spanjaard, bewoonster van een der te slopen huizen, die zich al meerdere malen tegen de plannen had gekeerd en daarom door personen binnen de pro vincie wel 'De heks van de Paviljoenslaan' werd genoemd. Een groot aan tal bekende Haarlemmers bleek bereid zitting te nemen in een Comité van aanbeveling voor de nieuwe stichting, waaronder Netty Andriessen, Pietsie Bomans, Jan van Borssum Buisman, Louis Ferron, Niek de Groot van Embden, Wim Helversteyn, Fons Jansen, Brigitte Kaandorp, Piet -285- Kee, Doeschka Meysing, Harry Prenen, Herman van Run, Leo van Sambeek, Cees van Steijnen en Kees Verwey. De voorgenomen ingreep aan de Paviljoenslaan zou volgens de Stich ting een onaanvaardbare aantasting van het monument De Haarlem merhout en een onherstelbare vernietiging van het historisch stadsbeeld en de karakteristieke stedenbouwkundige structuur in deze omgeving betekenen. Een folder van 16 pagina's met afbeeldingen van de huizen en veel informatie riep op om donateur te worden, iets waar binnen zes weken ruim 600 personen gehoor aan gaven. De zaak werd groots aan gepakt: er werden metalen buttons gemaakt met de tekst 'De Paviljoens laan blijft Welgelegen'. De landelijke pers bemoeide zich ermee. Van het Haarlems Dagblad was het vooral Jaap Sluis die zich tegen de provincia le plannen roerde. In de wijk Bos en Vaart werd tijdens een zomerfeest een stand bemand waar badges en taart uitgedeeld werden en waar Fons Jansen zong; de nos wijdde een aflevering van het tv-programma 'Van gewest tot gewest' aan de acties van de Stichting en een climax vormde een 'feestelijke protestmanifestatie' van de Stichting in de grote zaal van het Haarlemse Concertgebouw op 25 november 1986. Het werd een avond van muziek en cabaret, aan elkaar gepraat door de oud-rector van het Stedelijk Gymnasium drs. Rob van Amerongen. In de foyers was een tentoonstelling ingericht met maquettes van de plan nen. Voor de pauze trad een aantal musici op zoals Jaap Stork op het orgel, het Watteau Kwartet, pianist Ed Spanjaard en vertegenwoordigers van alle Haarlemse Wijkraden met borden die samen de tekst 'Paviljoenslaan blijft Welgelegen' vormden. Rob van Amerongen hield een aantal conferences op hoog niveau en na de pauze volgde een voor stelling van de cabaretière Brigitte Kaandorp met een groot aantal toe spelingen op Hout, Provincie, Paviljoenslaan e.d. Na afloop was er dans muziek. Onder de bijna duizend aanwezigen waren de heer en mevrouw De Wit en drie leden van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland. De reacties van het publiek en van de journalisten waren laai- A.G. VAN DER STEUR

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 287