name drong zij aan op onderzoek naar de kwaliteit van de panden van de v.m. hbs aan de Jacobijnestraat en van het pand Koningstraat 20/22, het zgn. Huis van Schagen. Haerlem pleitte ervoor om zo mogelijk deze panden te behouden. Tot onze vreugde bleek dit mogelijk en werd aldus besloten. Het herstel is in 2000 begonnen. 33. Kennemerplein, ig88 In hetzelfde jaar 1988 maakte Haerlem, met adhesie van de Bond Heemschut, bezwaren tegen de nieuwbouwplannen aan de noordzijde -288- van het station. 34. Stationsrestauratie, 1988 De Nederlandse Spoorwegen maakten in 1988 plannen om alle stations restauraties in Nederland een universele inrichting te geven. Haerlem organiseerde een handtekeningenactie met het verzoek het waardevolle interieur van de Haarlemse stationsrestauratie, gebouwd in 1905-1908 naar ontwerp van D.A.N. Margadant, niet te gaan aanpassen en te laten zoals het is. Ruim 400 bezwaren gingen naar de directie van de Spoor wegen, met als gevolg dat er in Haarlem geen veranderingen plaatsvon den. 35. Groenstrook Kleverlaan, ig88 Eveneens succesvol was de brief die Haerlem in 1988 aan het gemeente bestuur zond over behoud van het groengebied (sportvelden e.d.) langs de Kleverlaan in Haarlem-Noord. De vereniging herinnerde aan de bedoelingen van het v.m. bestuurslid ir. L.C. Dumont, de ontwerper van dit gebied en belichtte de bezwaren tegen een bebouwing van het terrein. In 1989 bleek dat de gemeente had afgezien van bebouwing. 36. Nieuwe Gracht 3, 5, 43, iggo In 1990 maakte de gemeente plannen om drie grote panden aan de Nieuwe Gracht, die gemeentelijk eigendom waren en waarvoor niet direct een bestemming was, te gaan verhuren aan jongeren om het tekort aan studentenkamers op te vangen. Haerlem liet weten dat nu juist op dit 'statige stukje gracht een dergelijke bestemming ongewenst was', met als resultaat dat op termijn alle drie de panden een kantoorfunctie kregen met het bijbehorende goede onderhoud. Nieuwe Gracht nr. 13, het oude huis van Romeyn de Hooghe, werd gerestaureerd. 37. Villa Eikenrode, Heerenweg 4, Heemstede, 7-990-/992 Veel tevergeefse moeite deed Haerlem om de in 1901 naar ontwerp van ir. Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 290