het complex werd gesloopt en de raad stelde de - volgens Haerlem ramp zalige - nieuwbouwplannen vast. In 1994 wendde Haerlem zich tot drie raadscommissies met haar wen sen. Eind van het jaar werd het definitieve plan voor het gebied ter inza ge gelegd en bleek dat er geen inhoudelijke wijziging van enig belang was aangebracht. Op 21 december 1994 volgde opnieuw een schrijven van Haerlem aan b en w met de volgende punten: de nieuwbouw is te groot schalig voor dit gebied, de entree van de parkeergarage is hoogst onge lukkig, de geplande luchtbrug over de Damstraat is ontoelaatbaar, even- -294- als de opening in de gevelwand aan de noordzijde van de Damstraat, en het bezwaar tegen het vrijwel vervallen van de Nauwe Appelaarsteeg werd herhaald. In november 1995 diende Haerlem officieel bezwaar in bij de gemeen te tegen het ontwerp-bestemmingsplan 'De Appelaar', een naam die ove rigens door het Haerlem-bestuurslid Van Steijnen was bedacht en die hem een reisje naar Enschedé had opgeleverd als winnaar van een prijs vraag voor de nieuwe naam van het gebied. In 1996 volgde overleg van Haerlem met de Bond Heemschut, de Vrienden van de Grote Kerk en de Wijkraad Binnenstad met als gevolg dat er in december een advertentie in het Haarlems Dagblad verscheen met een concept-bezwaarschrift dat kon worden ingediend bij Provinciale Staten van Noord-Holland, de Het Appelaarterrein wordt gebruikt als parkeerterrein. Dit jaar wordt einde lijk begonnen met de nieuwe invulling, 2001. (foto JJ.H. Pop) Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 296