len constructie voor de glaswanden was al gemaakt en betaald! - werden de plannen bij Haerlem bekend. De vereniging protesteerde heftig tegen deze aantasting van een rijksmonument, iets dat ons bestuurslid, muse umdirecteur D.P. Snoep zijn medebestuursleden niet in dank afnam. De gemeente draaide de plannen echter terug en de sloop van de pui kon op het nippertje voorkomen worden. De daarna gemaakte entree is minder duidelijk maar wel veel fraaier. 45. Hoekpand Grote Markt/Grote Houtstraat, igg3 Zorgelijk achtte de vereniging in 1993 de plannen van de gemeente om de -297- begane grond van het hoekpand Grote Markt Grote Houtstraat, die tot dit jaar gehuurd werd door de kledingzaak Vermeulen, te bestemmen tot tapijthal. Haerlem vond dat dit belangrijke punt van Haarlem, in het oude gebouw van Trou Moet Blijcken en onder een aantal gemeentelijke kantoren, een passender bestemming diende te krijgen. De gemeente nam van het verzoek geen nota en verhuurde de ruimte aan een spijkerbroe kenwinkel! Gelukkig bleek dit tijdelijk en thans is de ruimte toegevoegd aan de vele horecagelegenheden rond de Grote Markt. 46. Paarlaarsteeg, iggy Mede op verzoek van een aantal winkeliers in de Paarlaarsteeg werd in 1997 aan b en w van Haarlem verzocht om de verpaupering van deze steeg, die met name vanuit de Grote Houtstraat een uiterst armoedig aan zicht heeft, tegen te gaan. 47. Scheepmakersdijk, iggy Een soortgelijk verzoek betrof in hetzelfde jaar de Scheepmakersdijk c.a. De vereniging pleitte voor een samenhangend plan voor het hele gebied vanaf de Houtmarkt tot aan de spoorbrug over het Spaarne. 'Het gebied maakt nu een troosteloze, verpauperde en onsamenhangende indruk. Rehabilitatie van de omgeving van de Amsterdamse Poort met de afschu welijke nieuwbouw aan de rechterzijde (de entree van de stad), de leeg staande fabriek van Vernhout Sluyters, de talloze slooprijpe panden ten westen van de Papentorenvest, het troosteloze gebied langs het Spaarne achter de Harmenjansweg en de beoogde herbouw van de molen De Adriaan vormen tezamen voldoende ingrediënten voor een steden bouwkundige uitdaging.' 48. Raaksgebied igg8-heden In 1998 werden de plannen voor het Raaksgebied gepresenteerd. De inspraak was nu, in tegenstelling tot die bij het Enschedé-complex, voor- A.G. VAN DER STEUR

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 299