boek en werd er een stuurgroep gevormd bestaande uit de historici S. Groenveld, J.W. Marsilje, C.L. Verkerk en Boudien M.A. de Vries, en de 'Haerlemmers' Temminck, Snoep, Van den Brink en Van der Steur, De gemeente Haarlem maakte het mogelijk dat drs. Gineke R. van der Ree- Scholtens bij het archief werd aangesteld als redactiesecretaris. Vanaf 1989 werden er jaarlijkse studiedagen georganiseerd voor de tientallen medewerkers aan het boek. Er werd een Stichting Historische Publikaties opgericht met als bestuursleden Groenveld, De Smidt, Van Steijnen, Temminck en Van der Tweel die de financiën voor dit boek en -302- voor andere historische publicaties rond Haarlem 750 ging regelen. De Stichting koos als uitgever Verloren en verzorgde twee bundels over de literaire geschiedenis van Haarlem - één der leemten! - die eind 1993 door Verloren op de markt werden gebracht: Haarlems Helicon, litera tuur en toneel te Haarlem vóór 1800 en Haarlemse kringen. Vijftien ver kenningen naar het literair-culturele leven in een negentiende eeuwse stad, resp. onder redactie van de hoogleraren E.K. Grootes en W. van den Berg. Beide boekjes verschenen met financiële garantie van Haerlem. Aanbieding van de eerste exemplaren van Deugd boven Geweld. Een geschie denis van Haarlem 7245-1995, 31 maart 1995. V.l.n.r: drs. J. Reehorst, oud-burgemeester van Haarlem, prof.mr. J.Th. de Smidt, mr. E. Schmitz, oud-burgemeester van Haarlem, mr. J.J.H. Pop, burge meester van Haarlem, drs. R.J.de Wit en prof.dr. J.A. van Kemenade, de vorige en de huidige commissaris van de Koningin, (fotopersbureau United Photos de Boer bv) Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 304