Vereniging Haerlem Samenstelling bestuur -341- De mutaties in het bestuur waren het vertrek van Nanette van Goor en Derk Snoep. Nanette van Goor moest het voorzitterschap van de werk groep Gebouw en Omgeving en het daaraan verbonden bestuurslidmaat schap om persoonlijke redenen neerleggen. In afwachting van de invul ling van de vacature nam Wiebe Damstra de honneurs waar. Derk Snoep beëindigde per einde van het jaar zijn lidmaatschap van het bestuur in verband met zijn pensionering als directeur van het Frans Halsmuseum. Organisatie De organisatie kende geen wezenlijke veranderingen. In het kader van haar studie deed de Utrechtse HEAO-studente Merel Robbers een pr- onderzoek ten behoeve van de vereniging. Aan dit onderzoek werd door een groot aantal leden deelgenomen, waardoor de uitkomsten zeker als representatief kunnen worden beschouwd. Het rapport werd in septem ber aan de voorzitter aangeboden. Met de uitkomsten zal in de nabije toe komst verder worden gewerkt. Helaas heeft een aantal (nieuwe) leden door een fout met de databank abusievelijk geen enquêteformulier ont vangen. Ledental Het jaar 2000 opende met 1767 leden en sloot af met 1757 leden 158 part nerleden. De partnerleden werden in het verleden niet als afzonderlijke leden geteld, maar omdat zij in rechten en plichten gelijk zijn aan de andere leden, is dat vreemd. Vanaf 2001 worden de partnerleden in het ledental opgenomen. De teller begint in het jaar 2001 dus met 1915 leden. DON BIJL, SECRETARIS

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 343