Nieuwsbrief De negende jaargang van de Nieuwsbrief werd zoals voorheen verzorgd door redacteur Eduard Nieuwenhuijzen Kruseman en telde vier afleve ringen. Met waardering hebben wij ervan kennisgenomen dat Drukkerij Excelsior bv door sponsoring deze brief weer mogelijk heeft gemaakt. De reacties van de leden op de Nieuwsbrief zijn en blijven zonder meer posi tief. -342- Jaarboek Sinds een aantal jaren krijgt het Jaarboek terecht meer en meer aandacht. Het blijft een geweldige prestatie elk jaar (al sinds 1930) het boek zo aan trekkelijk en veelzijdig te maken en gratis aan de leden aan te bieden. Het blijkt een van de meest geraadpleegde bronnen als het om de geschiede nis van onze stad gaat; het aantal vermeldingen in tal van publicaties is legio. Het besluit enige jaren terug om rond het eerste exemplaar een bij eenkomst te organiseren, doet het omvangrijke werk van de redactie recht. De kerk van de Lutherse Gemeente aan de Witte Herenstraat was op 22 juni 2000 het sfeervolle decor voor de aanbieding aan de voorzitter van de kerkenraad, mevrouw A. Nederkoorn. Hoofdwacht De Hoofdwacht was van eind april tot en met het laatste weekend van september weer voor leden en toeristen geopend, dankzij de enthousias te inzet van een grote groep vrijwilligers. Vanaf 3 november maakte de jaarlijkse Kunstlijn opnieuw gebruik van ons verenigingsgebouw. Deze jaarlijkse manifestatie trok ruim 1700 bezoekers naar De Hoofdwacht. De onderhand traditionele expositie op de eerste verdieping stond in het literaire teken van de Haarlemmerhout. 'Bladeren door de Haarlem merhout' werd op 6 mei 2000 onder grote belangstelling door publicist en letterkundig historicus dr. Nop Maas op literaire wijze geopend. Samen stelling en organisatie waren wederom in de goede en voortreffelijke han den van de expocommissie, bestaande uit Margreeth Pop, Marianne Bruinstroop en Esther Ras. In totaal bezochten zo'n 1000 mensen gebouw en expositie. Tijdens de Open Monumentendagen werden nog eens 1400 bezoekers geregistreerd. Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 344