Algemene ledenvergadering De Algemene ledenvergadering werd op 4 juli gehouden in de bijzonde re Eerste-klasrestauratie van het station in Haarlem. Ongeveer 75 leden gaven blijk van hun belangstelling. Na het huishoudelijke gedeelte gaven Menno Bakker, projectleider van de gemeente, en Rex den Heijer, stedenbouwkundige, inzicht in de nog heel globale plannen rond het stationsgebied. De presentatie werd met veel interesse gevolgd en leidde tot een stortvloed aan vragen. -343- Excursies De traditionele Luilakwandeling had op 10 juni een bijzondere bestem ming: per boot ging het naar het Forteiland in de monding van het Noordzeekanaal. Het Forteiland maakt deel uit van de Stelling van Am sterdam en wordt gerestaureerd onder leiding van restauratie-architect Yske Braaksma, oud-bestuurslid van onze vereniging. De even traditionele jaarexcursie bracht op 14 oktober 76 deelnemers naar Zwolle, waar een afwisselend programma werd afgewerkt. Het blijft jammer dat de belangstelling elke keer weer groter is dan de limiet. Helaas maken groepen groter dan 80 mensen het bezoek van veel inte ressante locaties onmogelijk. Lezingen De lezingen trekken een wisselend publiek. Omdat introducés zijn toe gestaan levert deze activiteit steeds weer nieuwe leden op, net als de openstelling van De Hoofdwacht. Dit jaar organiseerde ons bestuurslid Edzo Huisman de volgende lezingen. 25-1: Bezoek aan de synagoge in het Kenaupark met een lezing door de heer L. Wolf. 17-2: Bezoek aan de nieuwe ing Bank aan de Wilhelminastraat met een lezing door architect Max van Aerschot. Dit bezoek vond in 1999 ook al plaats, maar de belangstelling was zo groot dat herhaling door de leden op prijs werd gesteld. 8-3: Lezing over de archieven van de Doopsgezinde Gemeente door mevrouw B. van de Bosch-Vervoort. 26-4: Bezoek aan het Rosenstock-Huessyhuis met lezing door Theo Ver- mey en Wim Leenman. 19-09: Lezing 'De Jodenvervolging in Haarlem' door Liselotte Brummel- lcamp in Teylers Museum. VERENIGING HAERLEM

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 345