02-io: Lezing 'Stem in de Stad', over de Vincentiusvereniging door Ben Speet en Jurjen Beumer. 30-11: Lezing 'De nieuwe Appelaar' door architect H. Henket in Teylers museum. Op 16 december was er in de Hoofdwacht een ruilbeurs van boeken, prenten en foto's. Tevens kon men foto's kopen van de activiteiten uit het voorbije verenigingsjaar, gemaakt door onze actieve huisfotograaf Maar ten van Wamel. -344- Externe contacten Het inmiddels traditionele jaarlijkse contact met vertegenwoordigers van de Haarlemse wijkraden had plaats op 18 februari in De Hoofdwacht. Een elk jaar groeiend aantal wijkraden neemt eraan deel. Het blijkt uiterst informatief en daarmee nuttig, omdat een goed inzicht ontstaat in de ontwikkelingen in de verschillende delen van de stad. De eveneens jaarlijkse vergadering met de besturen van onze zuster organisaties in de regio vond zijn beslag op 8 april en begint langzaam maar zeker vruchten af te werpen. De stad Haarlem staat aan de vooravond van intensieve bouwactiviteiten in de stad: De Appelaar, De Raaks, complex Mariastichting Deo, de Rip- perda-kazerne, restauratie Stadsschouwburg, enzovoorts. En aan de hori zon verschijnen de plannen voor de rehabilitatie van het Stationsplein. Tal van projecten raken langzamerhand uit de planfase en zullen tot uit voering worden gebracht. Werk in uitvoering... De communicatie door de gemeente over bouwplannen is gelukkig verbeterd vergeleken met enkele jaren geleden, maar dat wil niet zeggen dat elk plan ook een goed plan is. Zeker niet vanuit het gezichtspunt van onze vereniging. Bestuur en de werkgroep Gebouw Omgeving zullen het onverminderd druk houden met grote projecten, maar ook met klei nere zaken, waarover organisaties en particulieren ons in toenemende mate advies vragen, zoals bij het Hofje van Bakenes. De plannen van architect Henket voor de Appelaar zijn een verade ming in vergelijking met het eerste plan en zijn voor onze vereniging aan vaardbaar. Zoals vaker opgemerkt: de Vereniging Haerlem kan en wil slechts oordelen over aspecten als stedenbouw, architectuur, aanzien van de (binnen)stad, bescherming van (potentiƫle) monumenten, enzovoorts. Bestemming van gebouwen of complexen (rechtbank, hotel, megabios- Haerlem Jaarboek 2000

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2000 | | pagina 346